30.03.2016 11:30

Alicja mierzy się z czasem po drugiej stronie lustra

Kontynuacja obrazu, którego pierwszą część wyreżyserował Tim Burton, doczekała się nowego trailera. Z kolei Mia Wasikowska opowiedziała o swoim udziale w „Alicji po drugiej stronie lustra”.

Alicja mierzy się z czasem po drugiej stronie lustra
foto: kadr z wideo

Twórcą obrazu, który trafi do kin 27 maja 2016 roku jest James Bobin, zaś Burton przejął obowiązki producenta. Scenariusz jest autorstwa Lindy Woolverton, scenarzystki pierwszej części. Na ekran wrócą Mia Wasikowska, Johnny Depp, Anne Hathaway i Helena Bonham Carter. Towarzyszyć im będą nowe twarze - Sacha Baron Cohen wcielający się we Władcę Czasu i Rhys Ifans, który zagra ojca Szalonego Kapelusznika. Usłyszymy także głos zmarłego Alana Rickmana.

Co pod względem fabularnym będzie nam miała do zaoferowania „Alicja po drugiej stronie lustra”? Tym razem w Krainie Czarów dochodzi do zagrożenia ze strony Władcy Czasu. Główna bohaterka oraz jej przyjaciele będą musieli go powstrzymać i przywrócić należyty porządek w świecie. Jednak nim to się stanie dziewczyna będzie miała okazję zobaczyć bohaterów na wcześniejszych etapach ich życia poprzez podróże w czasie.

Zobaczcie nowy zwiastun filmu:

Od premiery „Alicji w Krainie Czarów” minęło sześć lat. O tym dlaczego nakręcenie kontynuacji zajęło tyle czasu opowiedziała Suzanne Todd, jedna z producentek obrazu:

"

Nikt nie spodziewał się, że pierwszy film zarobi tak dużo pieniędzy. Kto by o tym pomyślał w tamtym czasie? Tim nie chciał nakręcić kontynuacji. Te filmy są bardzo, bardzo trudne w wykonaniu i zajmują wiele lat. Dużo czasu poświęciliśmy na pracę nad pomysłem, a potem scenariuszem. Spędziliśmy przy tym blisko półtora roku wraz ze scenarzystką Lindą Woolverton. Nie chcieliśmy zrobić sequela, tylko po to, żeby był. "

W filmowym świecie Alicji minęły trzy lata od wydarzeń z pierwszej części. Mia Wasikowska opowiedziała o tym, jaką przemianę przeszła jej bohaterka:

"

W poprzedniej odsłonie Alicja czuła się dość niekomfortowo, film pokazywał jak znajduje właściwą drogę. Tym razem, po spędzeniu ostatnich lat na podróżowaniu, jest pełna sił i pewności siebie. James Bobin przedstawił swoją koncepcję na wykreowany świat, która jest świetna. Pozwolił bohaterom do dużo bardziej emocjonalnego zaangażowania. Praca przy tym obrazie była doskonałą zabawą. "

Aktorka wyznała także, że Bobin wniósł do serii nowy rodzaj humoru i energii. Z kolei kreacja Sachy Barona Cohena, została przez Wasikowską określona, jako kompletnie odmienny rodzaj roli niż inne zawarte w dziele.

Jak Wam się podoba nowy zwiastun „Alicji po drugiej stronie lustra”?

Robert Skowronski
Tagi: Zwiastuny Alicja po drugiej stronie lustra