19.03.2019 11:00

Apokalipsa zombie w zwiastunie serialu Netflix "Black Summer". Zobacz zapowiedź prequela "Z Nation"

Netflix opublikował zwiastun serialu o zombie pod tytułem "Black Summer", który jest prequelem "Z Nation". W jaki sposób wirus zombie opanował świat?

Black Summer
foto: kadr z serialu Black Summer

Już niedługo wszyscy fani serialu Syfy "Z Nation" będą mogli poznać genezę apokalipsy zombie, która zniszczyła świat przedstawiony w produkcji. Wszystko za sprawą prequela pod tytułem "Black Summer", który niedługo zadebiutuje na platformie Netflix. Serwis opublikował pierwszy zwiastun serialu.

Seriale postapo
Seriale postapo
Przeczytaj także TOP 10: Najlepsze seriale postapokaliptyczne

"Black Summer" na Netflix - zwiastun prequela "Z Nation"

Seriale o zombie to nie tylko "The Walking Dead". Już za kilka tygodni dowiemy się, dlaczego bohaterowie "Z Nation" musieli się zmagać z apokalipsą zombie. "Black Summer" skupi się na genezie wybuchu epidemii żywych trupów. Historia opowie o młodej matce, która za wszelką cenę będzie starała się odnaleźć swoją córkę. Bohaterki zostały rozdzielone przez wojsko podczas wybuchu plagi zombie.

Twórcy oprócz zwiastuna podzielili się również oficjalnym opisem fabularnym "Black Summer".

"

Akcja dzieje się w pierwszych dniach apokalipsy zombie. W "Black Summer" Jaime King wcieli się w Rose - matkę oddzieloną na siłę od swojej córki, która została zabrana na pakę ciężarówki. Kobieta wyruszy w trudną wyprawę, by ją odnaleźć. Podczas podróży natknie się na małą grupę amerykańskich uchodźców - kompletnie obcych dla siebie ludzi, którzy będą musieli znaleźć siłę potrzebną do walki o kochanych przez siebie ludzi. Dzięki Rose i jej zespołowi znajdą odwagę na stawienie czoła nowemu, wrogiemu światu. Będą musieli podjąć brutalne decyzje, by poradzić sobie z zombie i sobą nawzajem. "

Tytułowe lato odnosi się do okresu, który wywołał stan rzeczy znany z "Z Nation". W serialu Syfy oglądaliśmy wydarzenia dziejące się 4 lata po wybuchu epidemii żywych trupów. Fani produkcji będą teraz mieli okazję zobaczyć, jak wyglądały pierwsze miesiące apokalipsy zombie.

"Black Summer" na Netflix - kiedy premiera?

W rolach głównych oprócz wspomnianej wcześniej Jamie King, wstąpią między innymi Justin Chu Cary, Kelsey Flower, Gwynyth Walsh, Christine Lee, Mustafa Alabssi, Erika Hau, Sal Velez Jr. oraz Edsson Morales. Premiera "Black Summer" została zapowiedziana na 11 kwietnia 2019 roku. Serial "Z Nation" jest obecnie w ofercie platformy Netflix.

>>Zobacz też: "The Walking Dead" jest już dostępne na Netfliksie<<

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Zwiastuny Netflix zombie