29.11.2017 15:46

Atak wilkołaków-nazistów w zwiastunie absurdalnego horroru

Wyobrażacie sobie wyjących do księżyca nazistów, przypominających hybrydę człowieka i wilka? Jeśli nie, to zobaczcie zwiastun filmu „Werewolves of the Third Reich”.

Atak wilkołaków-nazistów w zwiastunie absurdalnego horroru
kadr z filmu: Werewolves of the Third Reich

Na samym początku wyjaśniamy wszystkim fanom historii II wojny światowej. Film nie został poświęcony organizacji Werwolf. Dosłownie chodzi o nazistów przemieniających się w wilkołaki. Ale skoro zombie walczyły na obu wojnach światowych, to czemu owłosione potwory miałby być gorsze? Na nietuzinkowy pomysł filmu grozy wpadł Andrew Jones, który jest odpowiedzialny za scenariusz i reżyserię. Jones w swoim dorobku ma wiele niskobudżetowych horrorów, na przykład „Valley of the Witch”, „Theatre of Fear”, „The Amityville Asylum”, „The Curse of Robert the Doll” czy „Poltergeist Activity”.

Tym razem filmowiec postanowił wziąć na warsztat stwora znanego z legend wielu kultur. O co chodzi w produkcji zatytułowanej „Werewolves of the Third Reich”. Oczywiście o wilkołaki i nazistowskie eksperymenty samego doktora Mengele. Adolf Hitler zamierza podbić świat za pomocą armii krwiożerczych wilkołaków. W sieci pojawił się plakat i zwiastun horroru.

Werewolves of the Third Reich

Głównymi bohaterami filmu jest grupa amerykański renegatów, którzy trafiają do nazistowskiego więzienia. Żołnierzom znanym jako „Nieustraszona Czwórka” udaje się uniknąć egzekucji i z czasem trafiają na wiejskie tereny Niemiec, gdzie doktor Mengele prowadzi swoje diaboliczne eksperymenty polegające na połączeniu ludzkiego i wilczego DNA. Amerykanie postanawiają pokrzyżować plany hitlerowców. 

Film 5 grudnia 2017 roku trafi na DVD. Jeśli marzycie, by zobaczyć jak, amerykańscy żołnierze rozprawiają się z pół nazistami - pół wilkołakami, możecie kupić „Werewolves of the Third Reich” za pośrednictwem serwisu Amazon. Cena? Jedyne 9,99 dolarów! To nie pierwszy dziwny horror z wilkołakiem w roli głównej, o którym zdarzyło się nam ostatnio pisać. 

Czy gdyby Hitler miał armię wilkołaków, wygrałby wojnę?

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Zwiastuny Horror