16.08.2018 12:11

Biedna podróbka Predatora w zwiastunie filmu „The Dawnseeker”

W kinach pojawi się niedługo nowa częśc serii „Predator”. Twórcy niskobudżetowych produkcji postanowili stworzyć podróbkę pod tytułem „The Dawnseeker”.

Biedna podróbka Predatora w zwiastunie filmu „The Dawnseeker”
foto: kadr z filmu The Dawnseeker

Na podróbki trzeba uważać wszędzie. Nawet w kinie. Niejednokrotnie pisaliśmy o niskobudżetowych produkcjach, które wręcz ocierają się o plagiat. Tym razem mamy do czynienia z bardziej profesjonalnie wykonanym filmem, który został stworzony w taki sposób, by twórcy oryginału nie mogli zarzucić przywłaszczenia sobie historii. W produkcji „The Dawnseeker” pojawia się wiele klasycznych elementów science fiction, a to, że kosmita przypomina Predatora to inna para kaloszy. Jak prezentuje się ten niskobudżetowy tytuł?

„The Dawnseeker” - zwiastun podróbki „Predatora”

Najprawdopodobniej reżyser Justin Price postanowił wykorzystać hype na serię „Predator” spowodowany zbliżającą się premierą kolejnej części historii o międzygalaktycznym łowcy. W tym celu powstał „The Dawnseeker” - produkcja zawierająca wiele elementów pojawiających się w filmach o rasie Yautja. Widać to zresztą w zwiastunie podróbki „Predatora”.

W sieci pojawił się też plakat filmu, na którym twórcy nie kryją się ze swoją inspiracją. 

The Dawnseeker

 

„The Dawnseeker” - o czym jest podróbka „Predatora”?

Historia nie jest zbyt skomplikowana. Firma produkcyjna Uncork’d Entertainment zamieściła oficjalny opis fabuły filmu. 

"

Rok 2245. Słońce Ziemi słabnie i nie zapewnia już wystarczającej energii, potrzebnej ludziom do przeżycia. Pięciu najemników wybiera się na niezbadaną planetę, by zebrać rzadkie minerały znane jako słoneczny pył, by uratować umierającą gwiazdę. Ich statek rozbija się na obcej planecie i zaczynają być śledzeni i zabijani przez stwora o wiele bardziej niebezpiecznego, niż cokolwiek, z czym mieli wcześniej do czynienia.  "

W najnowszym dziele Price'a wystąpili Franziska Schissler, Alexander Kane, Jason Skeen i Khu. „The Dawnseeker” to kolejna produkcja filmowca, która dziwnym trafem przypomina słynne filmy. Price ma na swoim koncie takie tytuły jak „Alien: Reign of Man” czy „The 13th Friday”.

Premiera „The Dawnseeker” została zaplanowana na 4 września 2018 roku. Film pojawi się na wybranych platformach VOD. Nie wiadomo, czy polscy koneserzy kina klasy B. będą mieli okazję obejrzeć podróbkę „Predatora”. 10 dni później do Polski trafi „Predator” w reżyserii Shane'a Blacka, który prawdopodobnie rozpocznie nową trylogię

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Zwiastuny Predator