17.02.2017 12:36

Carpenter i Lovecraft w jednym, czyli zapowiedź „The Void”

Wkroczcie w „pustkę” w teaserze horroru, który łączy w sobie wpływy największych mistrzów grozy.

Carpenter i Lovecraft w jednym, czyli zapowiedź „The Void”
foto: kadr z wideo

Obraz co prawda był prezentowany jeszcze w 2016 roku na szeregu festiwali filmowych, w tym w Londynie, Sztokholmie, Toronto i Austin, ale zmierza teraz do regularnej dystrybucji kinowej (jak na razie z pominięciem Polski). Film trafi na ekrany 31 marca 2017 roku, zaś na rynek DVD dotrze niecały miesiąc później, a mianowicie 24 kwietnia.

Reżyserami i autorami scenariusza są Jeremy Gillespie i Steven Kostanski. Ich zasługą jest postawienie nie na CGI, ale na efekty praktyczne, które w Hollywood są teraz rzadkością, a niegdyś stanowiły podstawę klasyków kina grozy. Twórcy zdobywali wcześniej doświadczenie m.in. przy tworzeniu charakteryzacji w „Crimson Peak. Wzgórze krwi” czy serial „Hannibal”.

W „The Void” poznajemy policjanta Daniela Cartera. Ten podczas rutynowego patrolu trafia na rannego mężczyznę. Zabiera go do położonego na pustkowiu szpitala. Carter odkrywa tam, że tajemniczy nieznajomy oraz pozostali pacjenci zaczynają przechodzić przerażającą metamorfozę. Wraz z kilkoma napotkanymi osobami policjant rozpoczyna walkę o przetrwanie.

Zagraniczni dziennikarze, którzy mieli okazję obejrzeć film podkreślają, że dostrzegą w nim nawiązania do twórczości Johna Carpentera, Clive’a Barkera, Lucio Fulciego czy H.P. Lovecrafta. Zobaczcie zapowiedź „The Void” i przekonajcie się sami:

Powstały film został wsparty przez użytkowników serwisu Indiegogo, gdzie była prowadzona zbiórka pieniędzy na projekt. Dzięki kampanii crowdfundingowej udało się zebrać w 2015 roku 82,5 tysiąca dolarów.

Zobaczcie jak prezentuje się plakat „The Void”:

void_ver3

Jak o swoim projekcie wypowiedzieli się reżyserzy?

"

Przy tym projekcie wykorzystaliśmy ponad dziesięć lat naszego doświadczenia. To wszystko, aby wyczarować przerażający film, który łączy estetyczną postawę współczesnego kina grozy, z tym co się działo z gatunkiem w latach 70. oraz z wyrafinowanymi praktycznymi efektami specjalnymi rodem z lat 80. i wczesnych 90. "

Co sądzicie o „The Void”?

Robert Skowronski
Tagi: #Zwiastuny