19.12.2018 12:16

"Chyłka - Zaginięcie" Remigiusza Mroza: serial z 1. zwiastunem. Kiedy premiera?

Książki Remigiusza Mroza nareszcie doczekały się ekranizacji - a przynajmniej jedna z nich. "Chyłka - Zaginięcie" z pierwszym zwiastunem i datą premiery.

Chyłka
foto: facebook.com/serialchylka

We wrześniu 2018 roku pojawiły się informacje dotyczące pierwszej ekranizacji książek Remigiusza Mroza - dowiedzieliśmy się wówczas, że na mały ekran trafi 2. tom przygód Joanny Chyłki, czyli "Zaginięcie". Kilka dni później autor serii opublikował pierwsze zdjęcie bohaterki, w którą wciela się Magdalena Cielecka. Wtedy również poinformowano, że premiera serialu odbędzie się prawdopodobnie w listopadzie 2018 roku. 

Termin się jednak zmienił i wraz z pierwszym oficjalnym spotem promującym serial platformy Player.pl, dowiedzieliśmy się, że pierwszy odcinek serialu "Chyłka - Zaginiona" zostanie wyemitowany już 26 grudnia 2018 roku. Tak za to przedstawia się zwiastun produkcji na podstawie książek Remigiusza Mroza:

Nowy serial TVN na podstawie książek Remigiusza Mroza

Reżyserem produkcji jest Łukasz Palkowski. Mężczyzna do tej pory jest znany z filmów "Bogowie", "Najlepszy", a także serialu TVN zatytułowanego "Pułapka", który znalazł się na liście nominowanych w kategorii "najlepszego polskiego serialu 2018 roku według czytelników Antyradia.pl". Producentką programu jest Dorota Chamczyk. 

Poznaliśmy również opis fabuły pierwszego odcinka, z którego dowiadujemy się, że do Joanny Chyłki odezwie się jej stara znajoma (w tej roli Katarzyna Warnke). Kobieta potrzebuje pomocy po tym, gdy w niewyjaśnionych okolicznościach znika jej 3-letnia córka. Głównymi podejrzanymi stają się rodzice, a prawniczka mimo natłoku obowiązków postanawia im pomóc. W sprawie będzie jej towarzyszył młody aplikant Kordian, zwany przez Chyłkę "Zordonem". 

Chyłka - Zaginięcie: kiedy premiera?

Na ekranie pojawią się również m.in. Olga Bołądź, Michał Żurawski, Szymon Bobrowski, Jacek Koman, Jerzy Schejbal, Mirosław Baka i Artur Żmijewski. Premiera serialu "Chyłka - Zaginiona" odbędzie się 26 grudnia 2018 roku. Serial pojawi się na platformie Player.pl.

Kamil Kacperski
Tagi: Zwiastuny Joanna Chyłka