25.07.2018 14:00

Cyborg z duszą, czyli nowy zwiastun adaptacji mangi „Alita: Battle Angel” w reżyserii Roberta Rodrigueza

„Alita: Battle Angel” to niezwykła opowieść z pogranicza fantasy i science fiction o odkrywaniu prawdy o sobie. Za adaptacją mangi stoją Robert Rodriguez, James Cameron i Jon Landau. Do sieci trafił nowy zwiastun filmu. 

„Alita: Battle Angel”
foto: kadr z filmu „Alita: Battle Angel”

Robert Rodriguez słynie raczej z dość specyficznych filmów. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by mógł zrobić uniwersalną opowieść z elementami fantasy i science fiction. Reżyser wraz z Jamesem Cameronem i Jonem Landau w rolach producentów powołał do życia tytuł oparty na powstałej w latach 90. mandzeBattle Angel Alita”. Do sieci trafił najnowszy zwiastun ukazujący tytułową bohaterkę, futurystyczny świat oraz jego mieszkańców - przyjaciół i wrogów Ality. 

„Alita: Battle Angel” - zwiastuny filmu Roberta Rodrigueza i Jamesa Camerona

Historia opowiada o cyborgu imieniem Alita, który zostaje znaleziony przez doktora Ido. Naukowiec uruchamia maszynę i odkrywa, że wewnątrz wciąż tli się prawdziwe życie. Alita próbuje odnaleźć się w nowej, dziwnej rzeczywistości i przypomnieć sobie poprzednie życie. Przeszłość szybko daje o sobie znać. Okazuje się, że jest pozostałością po technologii sprzed 300 lat i posiada niezwykłe umiejętności bojowe. Wkrótce pojawiają się złowrogie postacie, które będą chciały wykorzystać Alitę do własnych nikczemnych celów. 

„Alita: Battle Angel” - obsada i data premiery

W filmie Rodrigueza wystąpili Rosa Salazar, Christopher Waltz, Keean Johnson, Ed SkreinJennifer Connelly, Mahershala Ali i Jackie Earle Haley. Jak na film, w którym maczał palce James Cameron przystało, tym razem (jak w przypadku „Avatara”) również zobaczymy niezwykłą technologię, która w bardzo naturalny sposób łączy realny świat z komputerowymi animacjami. 

Film trafi do kin 21 grudnia 2018 roku. 

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Zwiastuny Robert Rodriguez James Cameron Avatar Manga