18.05.2018 10:17

„Czarodziejki”: reboot serialu „Charmed” w oficjalnym zwiastunie

Nowa wersja „Czarodziejek” doczekała się pierwszego oficjalnego zwiastuna. Jak prezentują się nowe bohaterki w reboocie „Charmed”?

Reboot Czarodziejek
foto: kadr z wideo

Pierwsze oficjalne informacje o reboocie „Czarodziejek” pojawiły się na początku 2018 roku, kiedy stacja The CW zamówiła pilotażowy odcinek serialu. Szybko okazało się, że Prue, Piper i Phoebe Halliwell zostaną zastąpione przez Mel i Madison Pruitt oraz Macy  - najstarszą z sióstr, o której istnieniu dwie pozostałe nie mają pojęcia. W głównej obsadzie znalazły się Melonie Diaz jako Mel posiadająca umiejętność zatrzymywania czasu, Sarah Jeffery jako Madison o mocy czytania w myślach oraz Madeline Mantock jako Macy dysponująca mocą telekinezy. Po kilku miesiącach oczekiwań pojawił się pierwszy zwiastun nowej wersji „Charmed”. Czy ma szanse spodobać się fanom oryginalnych „Czarodziejek”?

„Czarodziejki” - trailer nowej wersji serialu „Charmed”

Niestety, zwiastun zaprezentowany przez stację The CW, delikatnie mówiąc, nie zachwyca. Już na starcie razi popowa pioseneczka, która zastąpiła wykonywane przez Love Spit Love „How Soon Is Now?” zespołu The Smiths. I choć nowym aktorkom trudno zarzucić brak umiejętności aktorskich, a tym bardziej brak uroku osobistego, sądząc po zwiastunie - nowej wersji „Czarodziejek” bliżej jest do prequela „Scooby-Doo” o Velmie i Daphne (nota bene z tą samą aktorką w jednej z głównych ról), niż do współczesnej wersji „Blade Runnera” (oczywiście biorąc pod uwagę telewizyjną skalę). 

 Pełny zwiastun rebootu „Czarodziejek” możecie zobaczyć poniżej:

Na szczególną uwagę w powyższym zwiastunie zasługuje scenka, w której Macy nieumyślnie roztrzaskuje butelkę piwa, rzucając nią o ścianę oddaloną o kilka metrów, po czym komentuje to stwierdzeniem: „jestem ostatnio niezdarna”. Ale to nie niezdarność Macy, tylko twórców, jest tutaj najbardziej rażąca. Po obejrzeniu trailera wydaje się, że najgorzej spisali się scenarzyści, wkładając w usta bohaterek niskich lotów dialogi i siląc się na słabe żarty... Czy to tylko niefortunny trailer, czy cały reboot „Czarodziejek” okaże się mierną telenowelą? Przekonamy się już jesienią 2018.

Reboot „Czarodziejek” - obsada i twórcy

Pomysłodawczynią serialu jest Jennie Urman. Scenariusz stworzyła Amy Rardin, która wraz z Jessicą O’Toole była odpowiedzialna również za produkcję. Reżyserem został Brad Silberling. Wszyscy ci twórcy pracowali wcześniej nad innym serialem The CW pt. „Jane the Virgin”.

Prócz głównych bohaterek w serialu zobaczymy partnerkę Mel, Soo Jin, byłego chłopaka Madison o imieniu Brian oraz partnera Macy, Galvina, w którego wcielił się Ser'Darius Blain znany z filmu „Jumanji: Przygoda w dżungli”. W zwiastunie możemy też zobaczyć następcę Leo, Ducha Światłości strzegącego siostry. Postać Whitelightera Harry'ego zagra Rupert Evans. Premiera nowej wersji  „Czarodziejek” już jesienią 2018 roku. 

Natalia Hluzow
Tagi: News Seriale Zwiastuny Czarodziejki Charmed