11.08.2017 11:28

„Demon Hunter” - zobacz najgorszy trailer roku

W sieci pojawił się oficjalny zwiastun niskobudżetowego horroru „Demon Hunter”. Zapowiedź jest tak słaba, że aż postanowiliśmy o niej napisać.

„Demon Hunter” - zobacz najgorszy trailer roku
foto: materiał prasowy

Po obfitym w trailery końcu lipca przyszedł czas posuchy. Dzięki San Diego Comic Con 2017, zaprezentowano zwiastuny takich filmów, jak „Blade Runner 2049”, „Liga Sprawiedliwości”, czy „Thor: Ragnarok”. Oprócz tego w sieci pojawiły się zapowiedzi horrorów „Piła: Dziedzictwo”, „House of Sharks”, czy „To”. Niestety pierwsze dni sierpnia nie były tak łaskawe. W Internecie zamieszono jednak zwiastun filmu, o którym prawdopodobnie nigdy byśmy nie napisali. Jednak trailer jest tak straszny, że trzeba było zaprezentować go szerszemu gronu odbiorców. I niestety słowo „straszny” nie odnosi się do klimatu filmu, tylko marnej jakości wykonania zwiastuna. Jasne, „Demon Hunter” to niskobudżetowy horror amerykańsko-irlandzki, więc od początku nie można się było spodziewać wybitnego dzieła, ale nawet dysponując małą ilością pieniędzy, można stworzyć przerażające, a przede wszystkim przyciągające widzów wideo.

Film powstał w 2016 roku, ale do tej pory można było go oglądać jedynie na festiwalach. W Polsce raczej nie pojawi się w multipleksach, ale strata jest nie wielka, bo na serwisie IMBD ma ledwo powyżej 4 gwiazdek. Trailer to przykład tego, jak nie robić zapowiedzi wideo. Twórcy ewidentnie chcieli stworzyć coś na poziomie hollywoodzkich produkcji, więc trailer oczywiście zaczyna się panoramą miasta z lotu ptaka, są dynamiczne cięcia i nagłe ściemnienia, a fragmenty scen przerywają animowane napisy. Ale całość jest tak pocięta, że nie wiele widać, a z samego trailera nic nie wynika. Przypadkowe sceny walki, zbliżenia na twarze i w sumie tyle. Efekty specjalne też pozostawiają wiele do życzenia i wyglądają jak sprzed 10 lat.

Film to połączenie horroru z kinem akcji i thrillerem, trochę przypominającym serię „Underworld”. Z opisu fabuły wynika, że „Demon Hunter” opowiada o losach detektywa, którego córka została porwana przez demoniczną moc terroryzującą miasto. Jedyną nadzieją na ocalenie dziewczynki jest tajemnicza młoda kobieta, która rozprawia się z demonami za pomocą katany. Trailer został wydany z okazji premiery filmu na DVD i na jednej z platform streamingowych w Stanach Zjednoczonych. Film będzie można obejrzeć w domu już od 15 sierpnia. Ktoś chętny?

Chciałbyś zobaczyć film „Demon Hunter”?

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Zwiastuny Horror