05.05.2017 09:04

Dobrze znane twarze z „Twin Peaks” 25 lat później

Powrócili, starsi o ćwierć wieku, ale tak samo tajemniczy i enigmatyczni jak kiedyś. Nowa zapowiedź „Twin Peaks” przygląda się mieszkańcom tytułowego miasteczka.

Dobrze znane twarze z „Twin Peaks” 25 lat później
foto: kadr z wideo

Serial Davida Lyncha i Marka Frosta zadebiutuje w stacji Showtime 21 maja 2017 roku, a zaledwie dzień później będą mogli się nim delektować widzowie HBO Polska. Mogliśmy już zobaczyć zdjęcia z „Twin Peaks”, a także szereg teaserów, z czego część stanowiła zaledwie zlepek sekwencji z poprzednich sezonów. Tym razem dostaliśmy szansę na przyjrzenie się twarzom bohaterów. 

I tak oto w nowej zapowiedzi pojawiają się Ed Hurley (Everett McGill), Carl Rodd (Harry Dean Stanton), Sarah Palmer (Grace Zabriskie), Andy Brennan (Harry Goaz), Tommy „Hawk” Hill (Michael Horse) oraz agent Dale Cooper (Kyle MacLachlan). Nie jest to wiele, ale w porównaniu do poprzednich udostępnionych materiałów i tak powinniśmy się cieszyć.

Wymienione nazwiska to oczywiście nie jedyne osoby, które pojawią się na ekranie. Lista płac jest długa (217 aktorów), a na niej m.in. Trent Reznor i Eddie Vedder. W serialu pojawi się też zmarły w styczniu 2017 roku Miguel Ferrer - aktor zdążył zarejestrować sceny z udziałem granego przez niego agenta Alberta Rosenfielda. Podobna sytuacja dotyczy Pieńkowej Damy, w którą wcielała się Catherine Coulson. Aktorka nakręciła część scen przed śmiercią we wrześniu 2015 roku.

Zobaczcie ostatni teaser „Twin Peaks”:

Serial składać się będzie z 18 odcinków, z których każdy trwa godzinę. Sezon został w całości napisany i wyprodukowany przez Davida Lyncha i Marka Frosta, za kamerą osobiście stanął Lynch.

Przypominamy, że na tegorocznej edycji Festiwalu Filmowego w Cannes w ramach pokazów na 70. rocznicę festiwalu zostaną zaprezentowane dwa odcinki „Twin Peaks”. Przewidziano również pokazy „Come Swim” (reż. Kristen Stewart), „24 Frames” (reż. Abbas Kiarostami) i „Top of the Lake: China Girl” (reż. Jane Campion, Ariel Kleiman).

David Lynch tak skomentował nadchodzący sezon:

"

Widzę to jako film. Film podzielony na części. Tego właśnie doświadczą odbiorcy. To było pełne radości wydarzenie. Słowo „oczekiwać jest magicznym słowem. Ludzie oczekują różnych rzeczy, ich oczekiwania zostaną zweryfikowane w momencie jak już zobaczą serial. "

Która postać to Twój ulubieniec?

Robert Skowronski
Tagi: Zwiastuny Twin Peaks