23.03.2018 13:02

„The Rain”: Duńskie postapo Netfliksa otrzymało oficjalną datę premiery i nowy teaser

Netflix ogłosił datę premiery swojej pierwszej oryginalnej duńskiej produkcji i zaprezentował kolejny teaser serialu. Kiedy zobaczymy „The Rain”?

Rasmus, The Rain
foto: materiały prasowe Netflix

Po bardzo ciepło przyjętym „Dark”, będącym pierwszą niemiecką produkcją Netfliksa, firma postanowiła spróbować sił także na rynku duńskim i zrealizować lokalnie serial „The Rain”. Produkcja opowiada o rodzeństwie, Simone i Rasmusie, ocalałych z groźnej epidemii, w efekcie której wymarła niemal cała populacja Skandynawii. Sześć lat po tragicznych wydarzeniach młodzi bohaterowie są zmuszeni opuścić swoją bezpieczną kryjówkę i dołączyć do grupy innych ocalałych, z którymi wyruszą w niebezpieczną podróż w poszukiwaniu szczątków upadłej cywilizacji. 22 marca 2018 Netflix zaprezentował 2. teaser serialu, w którym ogłosił datę jego premiery.

The Rain

Kiedy premiera „The Rain”?

Prognozy głoszą, że „The Rain” pojawi się na Netflix 4 maja 2018 r. Zapowiada to również specjalny teaser, który daje też nowe spojrzenie na fabułę serialu:

Twórcami serialu są, podobnie jak w przypadku „Dark” czy „1983”, lokalni filmowcy: Jannik Tai Mosholt, Esben Toft Jacobsen, Christian Potalivo. W obsadzie znaleźli się natomiast: Alba August i Lucas Lynggaard Tønnesen w roli rodzeństwa oraz Mikkel Boe Følsgaard, Lars Simonsen, Iben Hjejle, Angela Bundalovic, Sonny Lindberg, Jessica Dinnage, Lukas Løkken i Johannes Kuhnke.

The Rain

Młodzi aktorzy wcielą się w bohaterów, którzy będą musieli odnaleźć się w nowej, pozbawionej zasad społecznych rzeczywistości. Czego dowiedzą się o świecie i o sobie, walcząc o przetrwanie w postapokaliptycznej scenerii? Dowiemy się już 4 maja 2018.

Natalia Hluzow
Tagi: Netflix The Rain postapo