16.05.2017 12:30

Fanowski „Wiedźmin” w pierwszym zwiastunie

„Pół Wieku Poezji Później” to kolejna próba przeniesienia postaci z książek Andrzeja Sapkowskiego na wielki ekran. Sprawdźcie, jak się zapowiada!

Fanowski „Wiedźmin” w pierwszym zwiastunie
foto: kadr z wideo

Wiedźmina nikomu przedstawiać nie trzeba. Nawet jeśli ktoś nie czytał książkowej sagi o jego przygodach, najprawdopodobniej grał w którą z produkcji studia CD Projekt RED, które biją rekordy popularności na całym świecie. Powstają już nawet musicale na jego temat - do kompletu zdecydowanie brakuje jeszcze tylko filmu...

Mieliśmy już co prawda jedno podejście Marka Brodzkiego, nikt przy zdrowych zmysłach nie chce jednak do niego wracać. Nad nową wersją kinowego Wiedźmina pracuje już Tomasz Bagiński, ale o projekcie nadal nie wiemy praktycznie nic. W obliczu tak nieciekawej sytuacji fani coraz częściej biorą sprawy w swoje ręce.

I właśnie jednym z takich nieoficjalnych projektów jest obraz pod tytułem „Pół Wieku Poezji Później”. Ma to być zaledwie 30-minutowa produkcja na podstawie sagi Andrzeja Sapkowskiego, którą z czystej potrzeby serca przygotowuje zespół niezależnych zapaleńców, którzy na co dzień związani są ze światem filmu.

Jak podkreślają twórcy, jest to projekt w pełni non-profit - żaden z twórców i aktorów nie osiągnie korzyści majątkowych z tytułu jego realizacji. Za cel obrali sobie oddanie w jak najlepszy sposób słowiańskiego klimatu wiedźmińskiego uniwersum. Patrząc na kostiumy i scenografie, wszystko wskazuje na to, że im się to uda.

Zobaczcie pierwszy zwiastun „Pół Wieku Poezji Później”:

Projekt narodził się w umysłach twórców już dwa lata temu. W międzyczasie zebrali oni na portalu crowdfundingowym pieniądze, które pozwoliły im m.in. na zatrudnienie Zbigniewa Zamachowskiego, który ponownie - po filmie i serialu z 2001 roku - wcieli się w postać Jaskra. W pozostałych rolach pojawili się m.in. Mariusz Drężek (Lambert) i Magdalena Różańska (Triss Merigold).

Zobaczcie jak już wcześniej twórcy zapowiadali swój projekt w demie produkcyjnym:

Premiera filmu „Pół Wieku Poezji Później” przewidziana jest na grudzień 2017 roku.

Jak Wam się podoba zwiastun fanowskieog Wiedźmina?

Jakub Gańko
Tagi: #Wiedźmin #Zwiastuny