21.12.2016 11:31

Gadająca kupa w zapowiedzi filmu o emotkach

Wyrażamy nimi swoje emocje, teraz one wyrażą same siebie na dużym ekranie. Zobaczcie zapowiedź filmu „The Emoji Movie”.

Gadająca kupa w zapowiedzi filmu o emotkach
foto: kadr z wideo

Obraz powstaje dla studia Sony Pictures Animation, a jego reżyserem jest Anthony Leondis mający na koncie m.in. „Lilo i Stich 2: Mały feler Sticha”. On jest też współscenarzystą dzieła do spółki z Ericem Siegelem. Światowa premiera filmu, który udowadnia, że w Hollywood każdy projekt ma szansę na realizację, odbędzie się 4 sierpnia 2017 roku.

Co ciekawe zwiastun „The Emoji Movie”, w którym przygrywa utwór „Express Yourself”, jest pierwszym stworzonym specjalnie pod urządzenia mobilne. Zobaczcie wertykalne wideo, w którym poznajemy sekretny świat kryjący się w każdym smartfonie:

Podobne rozwiązanie fabularne mogliśmy zobaczyć w „W głowie się nie mieści” - animacji mówiącej o tym co by było, gdyby emocje miały emocje.

W tym wypadku zobaczymy emotkę o imieniu Gene. Jako jedyny jest w stanie przybierać różne formy i wyrażać różne stany. Jego towarzysze mają przypisaną tylko jedną ekspresję twarzy. Gene chce być jednak taki jak wszyscy. Razem z przyjacielem Hi-5 i łamaczką kodów, Jailbreaker, udaje się w podróż poprzez aplikacje (Candy Crush Saga, Dropbox, Instagram, Just Dance, Spotify, Twitter, YouTube, Crackle, Facebook, Shazam, Snapchat, Twitch), by odnaleźć swoją tożsamość i trafić ostatecznie do Chmury.

Swoich głosów na potrzeby animacji użyczyli m.in. Steven Wright, James Corden, Ilana Glazer czy też T. J. Miller. O nadchodzącym projekcie opowiedział jego reżyser:

"

Każdy, od przedszkolaka aż po babcie, codziennie wysyła innym emotikony, aby wyrazić miłość, frustrację czy szczęście. Wszyscy jesteśmy związani z tymi wirtualnymi symbolami, które wysyłamy, aby wyrazić siebie. Utorowały sobie one drogę do przedstawienia bogatej historii im poświęconej. Każdy będzie w stanie się z nimi utożsamić.  "

Swoje trzy grosze wtrąciła także Kristine Belson z Sony Pictures Animation:

"

Od początku wiedzieliśmy, że chcemy wykorzystać prawdziwe aplikacje w filmie. To po to, aby wszystko odnosiło się do rzeczywistości. To, że wszyscy przedstawiciele aplikacji zgodzili się od razu na to, aby wykorzystać ich produkty w filmie pokazuje, że nasz projekt jest interesujący i istotny. "

Też uważacie, że emoji są ważne w Waszym życiu? Możecie zawsze pobrać emotikonę metalowca, tę przedstawiającą Tarję Turunen lub też Zakka Wylde'a. Również heavymetalowcy mogą sięgnąć po emotikony, które w pełni oddadzą ich mroczne myśli. Heavy Metal Emoji Keyboard to kolekcja 175 emotek stworzonych przez Marka Mosleya. Takie posiadają także goci. Natomiast ci, którzy są bardziej romantyczni, mogli z okazji walentynek sięgnąć po emotki od Paula McCartneya.

Robert Skowronski
Tagi: Zwiastuny