23.08.2018 10:16

HBO stworzy serial na podstawie „Ślepnąc od świateł” Jakuba Żulczyka. Zobaczcie 1. zwiastun serialu

„Ślepnąc od świateł” to nowy polski serial HBO w reżyserii Krzysztofa Skoniecznego na podstawie bestsellerowej powieści Jakuba Żulczyka. Premiera serialu odbędzie się już jesienią.

Ślepnąc od świateł
foto: kadr z wideo

„Ślepnąc od świateł” to ośmioodcinkowa opowieść o siedmiu dniach z życia kokainowego dilera, którego perfekcyjnie poukładane życie zaczyna zmieniać się w chaos, a on sam staje w obliczu konieczności dokonania najważniejszych życiowych wyborów i zderzenia się z prawdą o sobie.

Kuba (debiutujący Kamil Nożyński) to znany warszawski diler kokainy. Jest perfekcjonistą, outsiderem i zagadką dla otoczenia – to, co widzą inni to jedynie przystojna twarz, ekskluzywne ubrania, drogi samochód. Nikt nie wie o nim zbyt wiele, za to on zna bardzo wielu. Jego klientela to pełen przekrój społeczny - politycy, celebryci, zamożne panie domu, gwiazdy hip-hopu, hipsterzy. Kuba obraca się w gronie lokalnych gangsterów dowodzonych przez Stryja (Janusz Chabior), który – tak jak i on – ma tego samego szefa, Jacka (Robert Więckiewicz). Jedyną naprawdę bliską mu osobą jest przyjaciółka Pazina (Marta Malikowska). Zobaczcie, jak wygląda serial na podstawie książki Żulczyka:

O czym będzie Ślepnąc od świateł?

Kuba jest zmęczony swoim życiem. Chciałby od niego uciec, wyjechać gdzieś daleko - kupuje więc dwa bilety w jedną stronę do Argentyny. Wylot za tydzień. Przez ten czas musi jeszcze załatwić kilka spraw. W tym samym momencie z więzienia, po kilkuletnim wyroku, wychodzi Dario (Jan Frycz), gangster starej daty. Nieoczekiwanie ich losy przetną się, co doprowadzi do konfrontacji Kuby z jego dotychczasowym życiem i decyzjami - tymi, które podjął i które jeszcze przed nim.

Na temat projektu wypowiedział się sam reżyser, Krzysztof Skonieczny, którego widzowie najlepiej mogą kojarzyć z filmu „Hardkor Disko”:

"

„Ślepnąc od świateł” to thriller neo-noir podzielony na rozdziały stanowiące integralną całość. To próba pokazania świata, w którym wszelkie zasady zostały odrzucone, wartości przepadły i wszystko dryfuje w pustkę. To historia o tym, że można próbować uciekać, jednak najtrudniej jest uciec od siebie, a każda podjęta próba prowadzi do konfrontacji z naszą przeszłością. To opowieść o złudzeniu istnienia naprawdę i posiadania pełnej kontroli nad swoim życiem. "

Ślepnąc od świateł - kiedy premiera?

W roli głównej zobaczymy debiutującego Kamila Nożyńskiego, któremu towarzyszą: Marta Malikowska, Robert Więckiewicz, Jan Frycz, Cezary Pazura oraz Janusz Chabior. W pozostałych rolach pojawią się: Eryk Lubos, Agnieszka Żulewska, Jacek Beler, Marzena Pokrzywińska, Ewa Skibińska, Krzysztof Zarzecki, Zbigniew Suszyński, Michał Czernecki i Krzysztof Skonieczny. Serial „Ślepnąc od świateł” będzie liczył osiem odcinków. Premiera produkcji w HBO oraz HBO GO odbędzie się jesienią.

Kamil Kacperski