27.03.2018 16:31

Horror kręcony w prawdziwym nawiedzonym domu. Zobacz zwiastun „The Sitter”

Zdjęcia do horroru „The Sitter” w całości powstały na terenie nawiedzonego domu w Oxfordshire. Czy w związku z tym twórcy zaoszczędzili na efektach specjalnych? 

kadr z filmu The Sitter
foto: kadr z filmu The Sitter

W historii kinematografii powstało wiele horrorów opartych na prawdziwych wydarzeniach. Filmowcy inspirują się niewyjaśnionymi zagadkami, które fascynują ludzi. Rzadko jednak zdarza się, by planem zdjęciowym produkcji o duchach był prawdziwy nawiedzony dom. Jednak producenci „The Sitter” zdecydowali się na taki krok. W sieci pojawił się zwiastun filmu. 

„The Sitter” - zwiastun filmu kręconego w nawiedzonym domu

Tym razem nie mamy do czynienia z formą horroru bazującą na paradokumentach. „The Sitter” to film fabularny opowiadający o młodej dziewczynie, która odwiedza ekscentryczną parę zamieszkującą dom na odludziu. Szybko okazuje się, że początkowa sielanka zamienia się w piekło. Wystarczy zresztą obejrzeć trailer.

W sieci pojawił się też sugestywny plakat zapowiadający „The Sitter”.

plakat filmu The Sitter

W zwiastunie dowiadujemy się, że spłukana studentka zgodziła się zająć domem dziwacznej pary staruszków pod ich nieobecność. Po jakimś czasie zaczyna czuć się obserwowana. Wkrótce zaczynają się spełniać jej największe koszmary. W głównej roli zobaczymy Aisling Knight. W filmie produkcji Wild Eye Releasing, wystąpią także Richard Kilgour, Jill Buchanan, Samantha Schnitzler oraz Bjorn Franklin. Reżyserią zajął się Simon Richardson. By nadać autentyczności i upiorności swojemu filmowi, Richardson postanowił kręcić go w domu znajdującym się w Oxfordshire. Mieszkańcy hrabstwa od dawna uważają, że w domu gnieżdżą się złe siły. Czy to oznacza, że w filmie nie trzeba było wykorzystywać efektów specjalnych? Dowiemy się w czerwcu 2018 roku, kiedy odbędzie się premiera „The Sitter”. 

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Zwiastuny Horror