31.05.2017 10:48

Horror w publicznym basenie. Zwiastun „12 Feet Deep”

Kino grozy uwielbia dziwne miejsca, gdzie na bohaterów czyhają różnego rodzaju zagrożenia. Jednak ciężko wyobrazić sobie trudniejszą sytuację, aniżeli utknięcie w przykrytym basenie. 

Horror w publicznym basenie. Zwiastun „12 Feet Deep”
foto: kadr z filmu

Horror i woda wiąże się przeważnie z scenariuszami, gdzie olbrzymi rekin pożera kolejnych nieszczęśników albo jakieś inne morskie stwory sieją zniszczenie. Jednak film wyreżyserowany przez Matta Eskandariego będzie miał więcej wspólnego z dziełami typu „Frozen” z 2010 roku, gdzie trójka młodych narciarzy zostaje uwięziona na wyciągu krzesełkowym. Tym razem sytuacja jest być może trudniejsza:

Fabuła filmu przedstawia się następująco: Bree oraz Jonna to siostry, które zostają uwięzione w publicznym basenie pod pokrywą z włókna szklanego. Przed nimi perspektywa spędzenia całego weekendu w wodzie. Okazuje się jednak, że nie będą same, bo jest jeszcze nocna dozorczyni Clara, która ma pewne plany odnośnie sióstr. 

„12 Feet Deep” to nadchodzący horror od wytwórni MarVista Entertainment, którego pierwotny tytuł brzmiał „The Deep End”, ale producenci dokonali rozsądnej zmiany, aby nie mylić swojego filmu chociażby z tak samo zatytułowanym obrazem z 2001 roku, gdzie grała Tilda Swinton.

Film rzekomo inspirowany był prawdziwymi wydarzeniami, ale w przypadku horrorów tego typu stwierdzenia często służą jako próba nadania wagi sprzedawanej historii. Eskandari wraz z Michaelem Hultquistem są scenarzystami i do tej pory nie mieli nic większego na koncie, co by się zapisało szerzej w świadomości fanów ostrzejszych klimatów, ale z trailera wynika, że „12 Feet Deep” może podarować nam niemałą dawkę suspensu.

W filmie występują m.in. Nora-Jane Noone jako Bree, Alexandra Park jak Jonna, Diane Farr jako Clara. Noone znamy chociażby ze znakomitego horroru „Zejście” Neila Marshalla, który zajmie się rebootem „Hellboya”, Park grywała do tej pory w serialach, zaś Farr najbardziej znana jest z roli agentki FBI w serialu „Wzór”. MarVista udostępni swój film na platformie VOD 20 czerwca 2017 roku. 

Co myślicie o takim pomyśle?

Kamil Dachnij
Tagi: 12 Feet Deep