03.10.2017 09:51

Jigsaw gra w morderczą grę w telewizyjnych spotach sequela „Piły”

Jigsaw powraca nie w jednym, a w dwóch zupełnie nowych zwiastunach filmu „Piła: Dziedzictwo”. Jakie niespodzianki czekają na nowe ofiary psychopaty? 

Jigsaw gra w morderczą grę w telewizyjnych spotach sequela „Piły”
foto: kadr z filmu

Pierwsza część „Piły” pojawiła się w kinach w 2004 roku. Od tego czasu studio Lionsgate zdążyło zrobić kolejne 6 filmów o psychopacie (a raczej psychopatach), który postanowił ukarać zwyczajnych ludzi za ich przewinienia sprzed lat. Jigsaw nie jest jednak bezwzględnym mordercą. Daje swoim ofiarom szansę na przeżycie. Jedyne co muszą zrobić, to wygrać morderczą grę, a co za tym idzie, ominąć wszystkie pułapki w przygotowanym przez Jigsawa labiryncie. Kolejne części opierały się na tych samych schematach co jedynka. Ostatnia część ujrzała światło dzienne w 2010 roku.

Ale po 7 latach postanowiono wskrzesić serię. Pisaliśmy o tym pod koniec 2016 roku, a prawie równo 12 miesięcy temu ukazały się pierwsze zdjęcia z planu 8. części filmu. Przerażająca kukiełka na dziecięcym rowerku ponownie wygłosi słynne słowa: „Chcę zagrać z wami w grę”. Kto tym razem ukrywa się za zmyślnie opracowanymi pułapkami? Oczywiście dowiemy się dopiero pod koniec filmu „Piła: Dziedzictwo”. Niedawno pojawiły się dwa zupełnie nowe spoty telewizyjne, promujące film. Można je również oglądać w Internecie. 

8. część nie będzie się raczej różnić od poprzednich sequeli. O fabule wiadomo jedynie tyle, że policja znajduje zmasakrowane ciała. Trop prowadzi do  Johna Kramera, oryginalnego Jigsawa, który nie żyje od 10 lat. Czy Kramer wrócił zza grobu? Za film odpowiedzialni są Michael i Peter Spierigowie. Scenariusz napisali Pete Goldfinger i Josh Stolberg. W rolach głównych wystąpili Mandela Van Peebles, Laura Vandervoort, Brittany Allen, Callum Keith Rennie, Matt Passmore, Hannah Emily Anderson, Josiah Black, Shaquan Lewis, Michael Bolsvert oraz James Gomez. Jeśli wystraszyliście się powyższych spotów, mamy dla Was „Piłę” w wersji na wesoło. A jeśli mało Wam doznań obejrzyjcie pierwszy zwiastun filmu. Polska premiera już 27 października 2017 roku.

Sergiusz Kurczuk
Tagi: #Horror #Piła #Zwiastuny