21.05.2016 15:17

Kapitan Kirk powraca w zwiastunie „Star Trek: W nieznane”

Udostępniony został zwiastun nowego widowiska Justina Lina. Zobaczcie trailer filmu „Star Trek: W nieznane”.

Kapitan Kirk powraca w zwiastunie „Star Trek: W nieznane”
foto: kadr z wideo

Nie tylko „Gwiezdnymi wojnami” człowiek żyje, jeżeli jest fanem kina science fiction. Już 22 lipca 2016 roku do polskich kina ma zawitać nowy obraz rozgrywający się w świecie Kapitana Kirka. W rolach głównych wystąpią Chris Pine, Zachary Quinto, Zoe Saldana, Karl Urban, Simon Pegg, John Cho, Anton Yelchin, Sofia Boutella oraz Idris Elba jako arcyłotr.

W dziele w reżyserii Justina Lina, który ma na koncie m.in. cztery odsłony z serii „Szybcy i wściekli”, zobaczymy, jak Kapitan Kirk wraz z załogą USS Enterprise odbywa pięcioletnią misję, podczas której natyka się na złowrogą kosmiczną rasę dowodzoną przez demonicznego Kralla.

Poprzednie odsłony filmowego „Star Treka” nakręcił J.J. Abrams (teraz występuje w roli producenta), czyli twórca „Przebudzenia mocy”, a scenariusze do jego obrazów napisali Alex Kurtzman i Roberto Orci. Tym razem zaszła zmiana nie tylko w kwestii osoby stojącej za kamerą, ale też jeżeli chodzi o zespół odpowiedzialny za tekst dzieła. Skrypt napisany przez Roberta Orciego, Patricka McKaya i Johna D. Payne’a przejęli Simon Pegg i Doug Jung, którzy nanieśli na niego poprawki.

Zobaczcie jak prezentuje się najnowszy zwiastun „Star Trek: W nieznane”, który został zaprezentowany na konwencie fanów serii odbywającej się w Los Angeles:

Simon Pegg zdradził jak ma się zaczynać film Justina Lina:

"

Załoga Enterprise jest w trakcie drugiego roku swojej pięcioletniej misji, która jest dla niej bardzo męcząca. Podczas pobytu w jednej z placówek Federacji bohaterowie zostają napadnięci przez Kralla granego przez Idrisa Elbę. To spowoduje, że postacie zaczną zadawać sobie pytanie, jaki jest cel scalania całej galaktyki przez Federację i czy rzeczywiście przynosi ona więcej dobrego, czy złego. "

Pegg opowiedział też jak postrzega nowy zwiastun dzieła:

"

Mam wrażenie, że oddaje on to co chcieliśmy osiągnąć z Justinem i Dougiem. Zależało nam, żeby „Star Trek” stał się wieczny, mieliśmy zamiar oddać to samo co Gene Roddenberry w 1966 roku, jednak dysponując technologią i możliwościami naszych czasów. "

Scenarzyści zdradzili, że trzecia część filmowego cyklu będzie mieszanką różnych gatunków. W fabule mają pojawić się m.in. elementy charakterystyczne dla thrillera tak, aby „Star Trek” przestał być wyłącznie kinem science fiction zarezerwowanym dla wąskiej grupy fanów.

W 2016 roku obchodzona jest 50. rocznica powstania ikonicznej dla świata popkultury serii.

Jak Wam się podoba zwiastun „Star Trek: W nieznane”?

Robert Skowronski
Tagi: Zwiastuny Star Trek