23.06.2017 11:31

Kobieca zapowiedź filmu „Botoks” Patryka Vegi

Na pełny zwiastun przyjdzie nam jeszcze nieco poczekać, ale już możemy zapoznać się z jego przedsmakiem.

Kobieca zapowiedź filmu „Botoks” Patryka Vegi
foto: kadr z wideo

Mogliśmy już zobaczyć zdjęcia z nadchodzącego dokonania Patryka Vegi, a także plakaty z cytatami z filmu. Na ekranie zjawią się Olga Bołądź, Agnieszka Dygant, Katarzyna Warnke i Marieta Żukowska. Partnerować im będą: Piotr Stramowski, Tomasz Oświeciński, Sebastian Fabijański, Janusz Chabior, Wojciech Machnicki i Grażyna Szapołowska.

Na początku lipca 2017 roku reżyser ma udostępnić pełny zwiastun filmu. Na dany moment musi nam wystarczyć tylko teaser, w którym po plaży dumnie kroczą Olga Bołądź, Agnieszka Dygant, Marieta Żukowska i Kasia Warnke:

Patryk Vega opowiedział o kulisach powstawania filmu, jak i o tym jaka była dla niego wyjściowa idea, która pchnęła go do zajęcia się projektem:

"

Punktem wyjścia były rozmowy z lekarzami. Twierdzili, że nie ma współczesnego filmu, ani serialu, który byłby autentyczny i w prawdziwy sposób opowiadał o polskiej służbie zdrowia. Wszystko dlatego, że zawód lekarza i służba zdrowia owiane są pewną tajemnicą. To hermetyczne środowisko, które chroni samych siebie. My, jako zwykli śmiertelnicy, widzimy tylko fasadę, bo pewne informacje nie wyciekają na zewnątrz. "

Reżyser jest pewny, że jego film doprowadzi do dyskusji publicznej:

"

Jestem przeświadczony, że „Botoks” nie będzie kijem włożonym w mrowisko, ale całą armią kijów. Pamiętam, co działo się w 2005 roku po pierwszym „Pitbullu”. Jak pytano szefów policji: czy to naprawdę tak wygląda? Jestem przekonany, że kiedy ten film wejdzie do kin, nastąpi potężne trzęsienie ziemi i skończy się na debacie publicznej. Uważam, że każdy będzie w stanie skonfrontować się z tym filmem, bo wszyscy przecież chodzimy do lekarza i mieliśmy jakąś niemiłą przygodę z tym związaną. "

„Botoks” ma stanowić zapis autentycznych historii silnych, zdeterminowanych i wyrazistych lekarek, które zmagają się z życiowymi decyzjami i problemami: dyskryminacją, presją macierzyństwa, pogonią za młodością, walką o prawo do wolnego wyboru i własnych poglądów. Zdjęcia do filmu realizowane były w Warszawie, Paryżu, Kopenhadze i i w Kenii.

Czekasz na „Botoks”?

Robert Skowronski
Tagi: Zwiastuny Patryk Vega Botoks