18.10.2017 16:09

Kobieta zmienia się w psa w zwiastunie do czarnej komedii „Bitch”

Co się stanie, kiedy kochająca żona i opiekuńcza matka, zamiast gotować obiadki i wyprawiać dzieci do szkoły zacznie szczekać, gryźć kości i załatwiać się w ogródku? Sprawdź w zwiastunie filmu „Bitch”!

Kobieta zmienia się w psa w zwiastunie do czarnej komedii „Bitch”
foto: materiały prasowe

Kino niezależne ma to do siebie, że może pozwolić sobie na eksperymenty i dość nieoczywiste pomysły. Nowa czarna komedia o dość bezpośrednim tytule „Bitch” na pewno zalicza się do filmów, które przekraczają pewne granice. No bo jak nazwać film, w którym kura domowa zaczyna zachowywać się bardziej jak... pies. Jeśli spodziewacie się kina klasy B, spektakularną przemianę kobiety w psa, albo inne motywy rodem z „Opowieści z krypty”, to niestety tego tutaj nie ma. Jest za to krytyczne spojrzenie na rolę kobiety w zachodnim społeczeństwie, przyprawione dość absurdalnym humorem. W sieci pojawił się plakat i zwiastun filmu.

Bitch

Oto jak twórcy opisują pokrótce fabułę „Bitch”:

"

Jill, samotna i niespełniona kura domowa wychowuje czwórkę dzieci, kroczy po swojej jadalnii z paskiem owiniętym wokół szyi, desperacko rozmyślając o końcu. Jej mąż, Bill, skupiony na roli żywiciela rodziny i romansie z rozwiązłą współpracownicą, bardziej skupia się na upadającej firmie, niż narastającej depresji Jill. Tymczasem, pewnej nocy psy szczekają i wyją, a bezpański pies ciągle pojawia się na domowym podwórzu Billa i Jill. Kiedy psychika Jill w końcu zaczyna pękać, kobieta przybiera nieposkromioną nową psią osobowość. Bill jest zmuszony przejąć opiekę nad dziećmi wraz ze szwagierką, starając się utrzymać rodzinę razem podczas tego dziwacznego kryzysu.  "

Scenariuszem i reżyserią zajęła się Marianna Palka. W filmie wystąpili Jaime King, Brighton Sharbino, Sol Rodriguez, Roger Guenveur Smith, Eric Edelstein, oraz Martin Starr. „Bitch” miała swoją premierę na Sundance Film Festival 2017. Do amerykańskich kin film trafi 10 listopada 2017 roku. Nam pozostaje wyniuchać go w kinach studyjnych lub na festiwalach filmowych. Hau!

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Zwiastuny