18.10.2018 15:50

„Kokainowy Rick”: Matthew McConaughey w opartym na faktach filmie o najmłodszym informatorze FBI w historii [ZWIASTUN]

Matthew McConaughey powraca w kolejnej wyjątkowej roli. Tym razem wcieli się w ojca Richarda Wershe’a Jr. – najmłodszego w historii informatora FBI, który ostatecznie trafił za kratki za przemyt kokainy.

Kokainowy Rick
foto: materiały prasowe

Matthew McConaughey już od kilku lat skutecznie zrywa z emploi amanta z komedii romantycznych i coraz częściej pojawia się w rolach, w których jego uroda zostaje ukryta pod charakteryzacją, a na pierwszy plan wysuwa się wielki aktorski talent. Po nagrodzonej Oscarem roli w filmie „Witaj w klubie” i intrygującej kreacji w serialu „True Detective”, McConaughey zmierzył się z kolejnym aktorskim wyzwaniem w filmie „Kokainowy Rick”.

O czym jest film „Kokainowy Rick”?

„Kokainowy Rick” to oparta na prawdziwej historii opowieść o Richardzie Wershe’u Jr., znanym też jako White Boy Rick (Biały Rick), który w latach 80. XX w. w wieku zaledwie 14 lat stał się najmłodszym w historii tajnym informatorem FBI. Kiedy FBI nie potrzebowało już jego usług, Rick zaangażował się w handel kokainą, w efekcie czego został aresztowany za posiadanie 8 kg narkotyku i skazano na dożywocie.

Historię chłopca i jego rodziny z niższej klasy średniej postanowił opowiedzieć Yann Demange, który odpowiada m.in. za wyróżniony na Berlinale 2014 film „W potrzasku. Belfast '71”. Polski dystrybutor filmu zaprezentował pierwszy zwiastun produkcji.

„Kokainowy Rick” – oficjalny zwiastun filmu

Zwiastun filmu „White Boy Rick” niewiele mówi o samej fabule, za to wprowadza nas w klimat lat 80. oraz sytuację rodzinną głównego bohatera.

W tytułowej roli zobaczymy debiutującego Richiego Merritta. Matthew McConaughey towarzyszy mu w roli Richarda Wershe’a Seniora, ojca Ricka. W filmie występują także Jennifer Jason Leigh jako agentka FBI, Bel Powley w roli siostry Ricka Jr oraz Bruce Dern i Piper Laurie jako jego dziadkowie.

„White Boy Rick” – kiedy premiera?

Yann Demange wyreżyserował film na podstawie scenariusza, który napisali Leon Miller, Noah Miller, Andy Weiss, Steve Kloves i Scott Silver. Jednym z producentów jest Darren Aronofsky.

Polska premiera filmu „Kokainowy Rick” odbędzie się 1 lutego 2018.

Natalia Hluzow
Tagi: Zwiastuny Matthew McConaughey