15.11.2018 09:35

Latający Dumbo w pierwszym pełnym zwiastunie aktorskiej wersji słynnej animacji

Disney zaprezentował pierwszy zwiastun filmu "Dumbo". To kolejny aktorski remake słynnej animacji sprzed lat. Jak prezentuje się latający słonik?

Dumbo
foto: kadr z filmu Dumbo

Film "Dumbo" z 1941 roku to niekwestionowana klasyka animacji Disneya i filmów animowanych w ogóle. Od ponad 70 lat wyciska łzy i wychowuje kolejne pokolenia widzów. Wytwórnia Walta Disneya postanowiła odświeżyć swoje najsłynniejsze filmy. Jednym z nich jest "Dumbo" w wersji aktorskiej. W sieci pojawił się pierwszy zwiastun niesamowitej produkcji, której reżyserem jest Tim Burton.

"Dumbo" - pierwszy zwiastun aktroskiej wersji filmu Disneya

Tytułowy Dumbo jest wyjątkowym słonikiem - ma nienaturalnie duże uszy, których się wstydzi. Dzięki przyjaciołom szybko odkrywa jednak, że pozorna wada jest tak naprawdę wielkim atutem. Uczy się wiary w siebie i przezwycięża niełatwy los. Podobnie będzie w aktorskim remake'u filmu. Tym razem twórcy położyli jednak większy nacisk na postacie grane przez żywych aktorów. Jak prezentuje się pierwszy trailer "Dumbo"?

Jak widać, w filmie Tima Burtona pojawi się grono znakomitych aktorów. W produkcji wystąpią Danny DeVito, Eva Green, Colin Farrell, Nico Parker, Finley Hobbins, Alan Arkin, Joseph Gatt, Sandy Martin oraz Michael Keaton w roli czarnego charakteru. Oczywiście Dumbo będzie wytworem najnowszych osiągnięć komputerowych efektów specjalnych. Pierwszy zwiastun to typowe wprowadzenie do historii. Dowiadujemy się, że tytułowy bohater jest cyrkowym zwierzęciem, które zostaje oddzielone od swojej mamy przez nikczemnego łotra. Słonik i jego nowi przyjaciele będą musieli pokonać przeciwności losu, po drodze ucząc protagonistę latać za pomocą ogromnych uszu.

"Dumbo" - kiedy premiera?

Dumbo

W połowie 2017 roku zaprezentowano model Dumbo, który przeraził niektórych fanów oryginalnej wersji filmu. Kilka miesięcy później zadebiutował pierwszy teaser, ukazujący słonika w ruchu i szybko okazało się, że efekty CGI zrobiły swoje. Animowany komputerowo bohater jest równie uroczy, co rysunkowy oryginał. Jak prezentuje się w pełnej krasie? Przekonamy się już 29 marca 2018 roku, kiedy aktorska wersja "Dumbo" wejdzie do polskich kin.

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Zwiastuny Tim Burton Michael Keaton Disney Colin Farrell Dumbo