13.03.2018 11:22

Liga Sprawiedliwości jak z VHS. Zobacz retro zwiastun filmu

„Liga Sprawiedliwości” niebawem trafi na DVD i Blu-ray. Z tej okazji w sieci pojawił się zwiastun stylizowany na zapowiedź rodem z ery VHS-ów. 

Liga Sprawiedliwości - retro zwiastun
foto: kadr z filmu Liga Sprawiedliwości

Najnowszy film Zacka Snydera/Jossa Whedona nie odniósł spodziewanego sukcesu. Zamiast zmieść serię „Avengers” z powierzchni ziemi, tylko utwierdził widzów, że Marvel Studios po prostu robi lepsze filmy. Istnieją jednak fani „Ligi Sprawiedliwości”, którzy na pewno kupią sobie film w wersji DVD i Blu-ray. Nawet jeśli nie dla samej produkcji Warner Bros., to chociaż dla dodatków, które tradycyjnie pojawią się w domowym wydaniu. Premierę wersji płytowej zapowiada zwiastun, stylizowany na czasy, w których zamiast plastikowych dysków na topie były kasety VHS

„Liga Sprawiedliwości” - old schoolowy zwiastun filmu

Trailer sprawia, że superprodukcja z 2017 roku wygląda jak telewizyjny film z lat 90. XX wieku. Na ekranie widać niedoskonałości taśmy, wszystko utrzymane jest w sepiowych odcieniach, a superbohaterowie wydają się tak niesamowici, a przy okazji zabawni i fajni, jak to tylko możliwe. Zresztą przekonajcie się sami: 

Dodatkowym atutem są retro napisy, które pojawiają się pod każdym z bohaterów (żeby nikt nie miał wątpliwości, kto jest kim) oraz nad wyraz entuzjastyczny głos lektora. Tego typu zabiegi można odnieść do jeszcze wcześniejszych lat, czyli czasów serialu „Super Friends” z 1973 roku, w którym widzowie mogli śledzić losy największych herosów DC Comics i kreskówkowych przyjaciół do złudzenia przypominających paczkę Scooby'ego-Doo

Wygląda na to, że nie tylko Marvel Studios umie rozbawić swoich widzów. Jak widać, zwiastun „Ligi Sprawiedliwości” wersji DVD i Blu-ray odnosi się do zjawiska, po które sięga ostatnimi czasy wielu filmowców - nostalgii.

„Liga Sprawiedliwości” na DVD i Blu-ray - kiedy premiera?

Wszyscy, którzy nie widzieli „Ligi Sprawiedliwości” w kinie, albo chcieliby zobaczyć film jeszcze raz, w domowych warunkach muszą trochę poczekać. Co prawda amerykańska premiera ma miejsce 13 marca 2018 roku, ale my musimy uzbroić się w cierpliwość. Opowieść o walce największych herosów DC ze złem zagrażającym całemu światu pojawi się na sklepowych półkach już 4 kwietnia 2018 roku. Kolejną, tym razem solową historią dziejącą się w świecie DCEU zobaczymy dopiero w grudniu 2018 roku, kiedy do kin wejdzie „Aquaman”

Kupisz sobie „Ligę Sprawiedliwości” an DVD albo Blu-ray?

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Zwiastuny Wonder Woman Batman Liga Sprawiedliwości Flash Aquaman DC Comics