08.11.2017 15:10

Ludzie zmieniający się w szczury w rosyjskim filmie science fiction „Ratpocalypse”

Kiedy my się bogacimy, one się rozmnażają. Wojna nadchodzi, a nasz największy wróg ma łuskowaty ogon, brudne futerko i ostre zęby! Zobacz zwiastun filmu „Ratpocalypse”.

Ludzie zmieniający się w szczury w rosyjskim filmie science fiction „Ratpocalypse”
foto: materiały promocyjne

W wielu filmach ludzkość musiała zmagać się z różnymi kataklizmami. A to meteor lecący prosto na naszą planetę, a to przegrzewające się jądro Ziemi, ataki kosmitów lub apokalipsa zombie. Jednak takiego zagrożenia jeszcze nie było. Film „Ratpocalypse” opowiada bowiem o pladze szczurów, która terroryzuje gatunek ludzki. Chociaż rzecz dzieje się w Stanach Zjednoczonych, film jest produkcji rosyjskiej. Zresztą reżyserem i scenarzystą tego dzieła jest filmowiec o swojsko brzmiącym nazwisku Vladimir Uglichin. W obsadzie również znaleźli się aktorzy zza wschodniej granicy. 

„Ratpocalypse” nie jest nowym filmem. Wyprodukowano go jeszcze w roku 2015. Jednak w sieci pojawił się zwiastun w związku z amerykańską premierą VOD, która będzie miała miejsce w grudniu 2017 roku. Oprócz trailera prezentujemy aż dwa plakaty. Jeśli powyższy opis i poniższe obrazki nie wydają się Wam wystarczająco dziwne, obejrzyjcie zapowiedź.

Ratpocalypse
Ratpocalypse

Oto oficjalne streszczenie fabuły filmu:

"

Amerykański senator John Perryman (Casper Van Dien), człowiek czysty i skromny duchem, ale posiadający cechy wojownika, wygłasza ognistą mowę w Moskwie o największym demonie tego narodu - korupcji. Korupcji tak powszechnej, że zamienia ludzi w „szczury”. Zarzeka się, że usłyszał głos z góry i zagroził, że wkrótce wszyscy stracą swoje ludzkie postacie, co zostaje przyjęte śmiechem i głosem oburzenia.

Wielu bierze senatora za szaleńca, a wszyscy przyjaciele i krewni odwracają się od niego. W końcu senator spotyka na ulicy tajemniczą dziewczynę, która wydaje mu się jego aniołem stróżem, a wkrótce wszystko, o czym przemawiał w Moskwie, zaczyna stawać się prawdą, wywołując panikę w Rosji i na całym świecie. Mnóstwo nieoczekiwanych zwrotów akcji, które są zarówno ciekawe, jak i zabawne sprawia, że „Ratpocalypse” wprowadza często przerażający świat polityki na zupełnie nowy poziom rzeczywistości.  "

W rolach głównych wystąpili Casper Van Dien, Victoria SummerLinda BellaCatherine OxenbergRobert CraigheadIlya SlovesnikNatalia LapinaLidiya Korotko, oraz Alexander Khachatryan. Jeśli ktoś jeszcze będzie się śmiał z ostatniej polskiej produkcji science fiction, to będziemy mu kazali oglądać „Ratpocalypse” za karę!

Co sądzisz o filmie „Ratpocalypse”?

Sergiusz Kurczuk
Tagi: #Horror #Zwiastuny