18.05.2018 14:55

„Magnum”: zwiastun nowej wersji serialu z Tomem Selleckiem

Wszystkich, którzy z nostalgią wspominają seksowne wąsy Toma Sellecka z pewnością ucieszy fakt, że powstał właśnie reboot słynnego „Magnum”. Zła wiadomość jest jednak taka, że (tak jak większość rebootów) nie umywa się on do wersji oryginalnej.

Tom Selleck jako Magnum
foto: © CBS /Universal Television/COLLECTION CHRISTOPHEL/EAST NEWS

Widzieliśmy już filmowy reboot „Drużyny A” i nową wersję „MacGyvera”. Teraz, po 30 latach od emisji ostatniego odcinka „Magnum P.I.”, stacja CBS uznała, że najwyższa pora odświeżyć również inny telewizyjny klasyk lat 80. i zamówiła reboot serialu o prywatnym detektywie działającym na Hawajach.

Oryginalna wersja „Magnum”

Serial „Magnum” z Tomem Selleckiem w tytułowej roli zadebiutował w 1980 roku na stacji CBS. Jego głównym bohaterem był Thomas Magnum, prywatny detektyw mieszkający w ogromnej posiadłości na Hawajach, którą udostępniał mu tajemniczy Robin Masters w zamian za jej ochronę. Były oficer marynarki wojennej, z której wystąpił po 16 latach i trzech pobytach w Wietnamie, przebywając na Hawajach opływał w luksusach, korzystał z życia, otaczał się pięknymi kobietami, jeździł czerwonym Ferrari 308 i pracował wtedy, gdy miał na to ochotę.

Jego kompanami byli poznani w Wietnamie Theodore „T.C.” Calvin (Roger E. Mosley) oraz Rick Wright (Larry Manetti). Stałą postacią serialu był także Jonathan Higgins (John Hillerman) – zarządca posiadłości, a przy okazji były brytyjski wojskowy.

Serial wypromował Toma Sellecka na gwiazdę telewizji i zdobył kilka nagród. Nobilitacją dla produkcji było również to, że głosu tajemniczemu Mastersowi użyczał sam Orson Welles. Nowa wersja aspiruje zapewne do podobnych osiągnięć, ale przyglądając się zwiastunowi nowego „Magnum” trudno wróżyć jej zbliżony sukces...

„Magnum” – oficjalny zwiastun rebootu serialu

Kiedy po raz pierwszy pojawiła się informacja, że serial „Magnum” ma powrócić po latach, zapowiadano, że główną bohaterką będzie córka Thomasa kontynuująca jego działalność detektywistyczną. Ten nienajgorszy pomysł został jednak porzucony na rzecz pełnoprawnego rebootu z Jayem Hernandezem w roli Thomasa Magnum, Stephenem Hillem w roli T.C., Zacharym Knightonem w roli Ricka oraz Pereditą Weeks w roli Juliet Higgins, byłej agentki MI6, która zastąpiła Jonathana Higginsa.

Jak nowa obsada radzi sobie w butach starych wyjadaczy? Przekonajcie się, oglądając oficjalny zwiastun nowej wersji „Magnum”:

Niestety poza zbieżnością miejsca, akcji, postaci i czerwonego Ferrari, serial ma niewiele wspólnego z kultowym oryginałem. I nie chodzi wcale o to, że Wietnam został zastąpiony Afganistanem, lecz o ikonografię pierwowzoru, której nieodłącznymi elementami były hawajskie koszule i słynne wąsy głównego bohatera. Biorąc pod uwagę posturę, ogólną aparycję i rzeczone wąsy – Toma Sellecka w roli Magnum mógłby zastąpić jedynie Henry Cavill. A tak utrzymaliśmy tylko jego mierną kopię w postaci Jaya Hernandeza, który rolą Thomasa Magnum niestety świata nie zawojuje...

Za realizację pilotażowego odcinka nowej wersji „Magnum” odpowiada Justin Lin, znany z pracy przy serii „Szybcy i wściekli”. Produkcją zajął się Peter Lenkov, który wyprodukował już wcześniej reboot „MacGyvera”. Oficjalna data premiery „Magnum” nie została jeszcze ogłoszona, jednak możemy spodziewać się jej jesienią 2018 roku.

Natalia Hluzow
Tagi: Seriale Zwiastuny