31.03.2017 10:55

Małpy kontra ludzie w zwiastunie „Wojny o planetę małp”

Zobaczcie efektowny zwiastun trzeciej części nowej serii filmów o relacjach ludzi z małpami.

Małpy kontra ludzie w zwiastunie „Wojny o planetę małp”
foto: kadr z wideo

Kultowa „Planeta małp” powróciła na wielkie ekrany w odnowionej wersji w 2011 roku za sprawą rebootu „Geneza planety małp” w reżyserii Ruperta Wyatta. Po „Ewolucji planety małp”, w której za kamerą stanął Matt Reeves, przyszła pora na „Wojnę o planetę małp” tego samego filmowca.

Trzecia część serii - rozgrywająca się dwa lata po „Ewolucji planety małp” - przedstawi dalszy ciąg historii Cezara, który zmuszony jest zaangażować się w krwawy konflikt z ludźmi dowodzonymi przez bezwzględnego Pułkownika (w tej roli Woody Harrelson). W swojej wojnie będzie musiał zmierzyć się także z własnymi mrocznymi instynktami i zemstą za niewyobrażalne straty jego gatunku.

Małpom przyjdzie skryć się przed wojskami Pułkownika w zaśnieżonych lasach. Zdaniem dowódcy ludzkiej armii „czasami trzeba porzucić człowieczeństwo, by ocalić ludzkość”, lecz czy jego tor rozumowania aby na pewno jest właściwy? Z pewnością łatwo swoich racji nie porzuci, mając do dyspozycji potężne narzędzia zagłady.

Zapowiedź konfliktu zobaczycie poniżej:

Wnioskując z trailera, tym razem zapowiada się znacznie mroczniejszy obraz niż poprzednie części. Poznamy w nim również odmłodzoną w stosunku do oryginalnego filmu z 1968 roku postać Novy, dziewczynki zaprzyjaźniającej się z małpami, w którą wcieli się Amiah Miller.

Obok niej, a także wspomnianego Woody'ego Harrelsona, na ekranie zobaczymy Maxa Lloyda-Jonesa i Terry'ego Notary'ego, a także Steve'a Zahna i Judy Greer. Scenariusz „Wojny o planetę małp” dostarczyli Mark Bomback oraz sam Matt Reeves. Film trafi do polskich kin już 14 lipca 2017 roku.

Jak Wam się podoba trailer „Wojny o planetę małp”?

Jakub Gańko
Tagi: Zwiastuny Planeta małp