15.02.2016 12:38

Martwi przemawiają w zapowiedzi 6. sezonu „Gry o tron”

To pierwsza dłuższa zapowiedź nowych odcinków produkcji HBO. Jednak zadaje ona więcej pytań niż daje odpowiedzi...

Martwi przemawiają w zapowiedzi 6. sezonu „Gry o tron”
foto: kadr z wideo

Poprzedni sezon serialu bazującego na prozie George'a R.R. Martina zakończył się śmiercią Jona Snowa. Jednak postać pojawiła się na plakacie zapowiadającym 6. porcję odcinków. Z miejsca zaczęły się pojawiać fanowskie teorie mówiące o tym, że bohater grany przez Kita Haringtona wciąż żyje. Sam aktor zaprzeczył tym doniesieniom:

"

Cokolwiek wydarzy się w nowym sezonie, będzie to bardzo ekscytujące, ale obawiam się, że Jon Snow nie żyje. Fanowskie przewidywania są świetne, ale nie należy robić sobie nadziei, bo „Gra o tron” jest bardzo dobra w ich niszczeniu. "

Sądząc jednak po nowym teaserze 6. sezonu Snow być może zostanie wskrzeszony. Zaglądamy bowiem do Domu Czerni i Bieli, a kamera ukazuje twarze martwych bohaterów. Jawią nam się oblicza Neda Starka, Robba Starka, Joffreya Baratheona i innych. Zobaczcie sami:

Nowy sezon serialu zadebiutuje w Stanach Zjednoczonych 24 kwietnia 2016 roku. Polska premiera odbędzie się dzień później. Tym razem w obsadzie znajdzie się kilka nowych nazwisk. Na ekranie zobaczymy Maxa von Sydowa - szwedzki aktor zagra Trzyokiego Kruka; zastąpi w tej roli Struana Rodgera, który wcielił się w tę postać w 4. sezonie serialu. Rolę dostał także Richard E. Grant jako przewodzący teatralnej trupie.

Nie wiemy jednak w kogo wcieli się Ian McShane. Aktor potwierdzając udział w produkcji nie zdradził zbyt wiele na temat swojej kreacji:

"

Będę odpowiedzialny za przywrócenie kogoś, kogo nie spodziewaliście się więcej zobaczyć. To będzie jeden odcinek. Właśnie dlatego się zgodziłem. Niestety, nie mogę nic więcej zdradzić, bo nigdy nie dostałbym już pracy. "

Niewykluczone, że do obsady powróci Sibel Kekilli, która wcielała się w Shaę, kochankę Tyriona. Jej postać co prawda uśmiercono, ale aktorka została dostrzeżona na planie nowych odcinków.

Za kolejny sezon odpowiedzialni będą David Benioff i D.B. Weiss.

Czekacie na kolejne odcinki „Gry o tron”?

Robert Skowronski
Tagi: Zwiastuny Gra o tron Gra o tron: sezon 6