12.07.2018 18:17

Margot Robbie i Saoirse Ronan jako Elżbieta I i Maria Stuart w zwiastunie filmu „Mary, Queen of Scots”

Margot Robbie w roli Elżbiety I oraz Saoirse Ronan w roli Marii Stuart pojawiły się na królewskich plakatach oraz w pierwszym zwiastunie filmu „Mary, Queen of Scots”.

Margot Robbie jako Elżbieta I
foto: kadr ze zwiastuna

Już niebawem na ekrany kin trafi kolejna filmowa adaptacja historycznego konfliktu, jaki w XVI wieku toczyły ze sobą dwie młode i ambitne władczynie – Maria Stuart oraz Elżbieta I. Twórcy nowego filmu w rolach rywalek postanowili zatrudnić dwie piękne i zdolne aktorki z najwyższej hollywoodzkiej półki – Saoirse Ronan i Margot Robbie. Jak prezentują się na plakatach i w pierwszym zwiastunie „Mary, Queen of Scots”?

„Mary, Queen of Scots”: plakaty Margot Robbie i Saoirse Ronan

Plakaty „Mary, Queen of Scots” pojawiły się 11 lipca 2018 roku, zwiastując szybkie nadejście trailera filmu. Trzeba przyznać, że dostojne, dumne i piękne Robbie i Ronan wyglądają na nich naprawdę królewsko.

Margot Robbie Elżbieta I
Saoirse Ronan

„Mary, Queen of Scots” – oficjalny zwiastun filmu z Margot Robbie i Saoirse Ronan

Zwiastun „Mary, Queen of Scots” wprowadza nas w dobrze znaną historię, której nową interpretację już niebawem zobaczymy na ekranach kin. Jak głosi hasło pojawiające się już na samym początku: toczy się ona w czasach królów, kiedy rządziły dwie królowe. Trailer jasno sugeruje, która będzie wygraną, a która przegraną w tym pojedynku o honor, godność i władzę. Dlatego też trudny sprawdzian czeka przede wszystkim Margot Robbie, która po raz kolejny rezygnuje ze swojego nieskazitelnego piękna na rzecz roli. Ponadto, mierzy się z tak utalentowanymi poprzedniczkami w roli Elżbiety I jak Cate Blanchett czy Judi Dench. Trailer zapowiada jednak, że nie ma się czego obawiać, gdyż - jak zwykle - radzi sobie świetnie. Zresztą podobnie jak Saoirse Ronan.

„Mary, Queen of Scots” ma być barwną opowieścią o burzliwym życiu charyzmatycznej Marii Stuart, która już w wieku kilku lat została Delfiną Francji, a następnie – w wieku 16 lat – królową, by dwa lata później stać się już wdową. Na przekór tradycji odmówiła ponownego zamążpójścia, wróciła do Szkocji i odzyskała tron. Jednak wówczas Szkocja i Anglia były we władaniu Elżbiety I. Jak widzimy w pierwszym zwiastunie, nowy film będzie prezentował kobiety jako przyjaciółki, które poróżniła walka o władzę. Rzeczywistość była jednak nieco inna. Młode, ambitne rywalki przez lata prowadziły ze sobą wojnę pełną podstępnych gierek, zdrad, rebelii, spisków i manipulacji, w której ryzykowały wszystkim. 

Maria Stuart

Film o Marii Stuart i Elżbiecie I – kiedy premiera?

Za realizację filmu odpowiadają brytyjska reżyserka teatralna i filmowa Josie Rourke oraz scenarzysta Michael Hirst, który ma już spore doświadczenie w tematyce monarchistycznej. Jest autorem scenariuszy do filmów „Elizabeth” i „Elizabeth: Złoty wiek” oraz seriali „Rodzina Borgiów” i „Wikingowie”, możemy być zatem spokojni o to, że poradzi sobie z budowaniem napięcia, piętrzeniem spisków i stworzeniem intrygujących, pełnokrwistych żeńskich postaci.

Prócz Margot Robbie i Saoirse Ronan w obsadzie pojawią się m.in. Guy Pearce, David Tennant, Gemma Chan, Jack Lowden i Ismael Cruz Cordova. Premiera „Mary, Queen of Scots” została zapowiedziana na 7 grudnia 2018 roku.

Która aktorka prezentuje się lepiej na plakatach i w zwiastunie?

Natalia Hluzow
Tagi: News Zwiastuny Margot Robbie Mary, Queen of Scots Saoirse Ronan