09.08.2018 12:40

Mężczyzna zakochany w manekinie, czyli zwiastun filmu „Agalmatophilia”

Dziwaczny film z dziwacznym zwiastunem. O czym jest „Agalmatophilia”?

Mężczyzna zakochany w manekinie, czyli zwiastun filmu „Agalmatophilia”
foto: kadr z filmu Agalmatophilia

Filmy niezależne mają to do siebie, że ich twórcy nie muszą się czuć skrępowani sztywnymi zasadami obowiązującymi w Hollywood. Idealnym przykładem tego typu produkcji może być „Agalmatophilia” - komedio-dramat z elementami fantasy, którego zwiastun trafił właśnie do sieci. Każdy, kto zna łacinę, powinien się domyśleć o czym jest ta produkcja. Dla tych, którym tytuł nic nie mówi, podpowiadamy, że główny bohater darzy nietypowym uczuciem obiekty niematerialne, a konkretnie manekiny. Trailer mówi zresztą sam za siebie.

Agalmatofilia, kompleks Pigmaliona - co to jest?

Twórcy filmu postanowili wytłumaczyć tytuł w pierwszych sekundach zwiastuna. Agalmatofilia jest odmianą fetyszu, polegającym na pociągu seksualnym do rzeźb, statui, lalek, czy manekinów - wszystkich obiektów nieożywionych fizycznie przypominających człowieka. Dotykanie ich może doprowadzić do orgazmu. Seksuolodzy łączą agalmatofilię z kompleksem Pigmaliona, który objawia się podnieceniem seksualnym wynikającym z patrzenia na trójwymiarowe modele ludzi. Nazwa kompleksu pochodzi z mitologii greckiej. Według mitów Pigmalion był królem Cypru, który wyrzeźbił postać idealnej kobiety. Była tak piękna, że się w niej zakochał. Władca modlił się do Afrodyty, by ta ożywiła rzeźbę. Bogini odpowiedziała na jego prośby i Galatea ożyła podczas pieszczot, a nawet powiła mu potomstwo. 

„Agalmatophilia” - o czym jest film?

Fabuła „Agalmatophilii” opowiada o pracoholiku imieniem Guy Talbot. Samotny mężczyzna postanawia zatrudnić sekretarkę do pomocy. Przyjmuje do pracy pierwszą dziewczynę, która się zgłosiła. Szybko okazuje się, że Iesha Stayput jest ożywionym manekinem. Dziewczyna staje się obsesją Talbota, o co zaczyna martwić zainteresowaną nim klientka o imieniu Veronica. Czy Iesha to kobieta z krwi i kości, czy tylko fantazja głównego bohatera? 

Agalmatophilia

W głównej roli wystąpił Jared Masters. W Veronicę wcieliła się Brittany Ballantyne. Aktorka użyczyła również głosu Ieshy. Masters i Ballantyne nie tylko wystąpili w filmie. Są również odpowiedzialni za scenariusz i reżyserię „Agalmatophilii”. Na razie nie podano daty premiery tej nietypowej produkcji. 

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Zwiastuny