12.04.2017 14:16

„Mgła” na podstawie opowiadania Stephena Kinga w 1. zwiastunie

Jest już pierwsza zapowiedź serialu powstające na podstawie opowiadania autorstwa Stephena Kinga. Jak prezentuje się odcinkowa „Mgła”?

„Mgła” na podstawie opowiadania Stephena Kinga w 1. zwiastunie
foto: kadr z wideo

Całość jest realizowana dla stacji Spike. Scenarzystą i producentem wykonawczym został Christian Torpe. Z kolei na ekranie pojawią się takie osoby, jak Morgan Spector, Alyssa Sutherland, Gus Birney, Danica Curcic, Okezie Morro, Luke Cosgrove, Darren Pettie, Russell Posner, Dan Butler, Isiah Washington oraz Frances Conroy. „Mgła” zadebiutuje 22 czerwca 2017 roku.

O czym opowie serial? Gdy mgła nadciąga nad niewielkie miasteczko w Stanach Zjednoczonych okazuje się, że skrywa prawdziwy koszmar. Terroryzuje ona mieszkańców, którzy będą musieli stawić czoła zagrożeniu oraz swoim osobistym demonom. Opowiadanie Kinga, podobnie jak i pełnometrażowy film z 2007 roku, wprowadza nadprzyrodzoną siłę, która daje zwykłym śmiertelnikom powód, aby powrócić do swoich pierwotnych instynktów.

O ile w filmie Franka Darabonta bohaterowie byli zamknięci w przestrzeni supermarketu, o tyle w serialu historia będzie śledzić losy postaci w różnych zakątkach miasta. Można założyć, że ich losy będą się ze sobą wzajemnie przeplatać w miarę rozwoju akcji.

Zobaczcie zapowiedź serialowej „Mgły”:

„Mgła” będzie się składać z 10 odcinków, a tak wygląda plakat ją zapowiadający:

mist

Pokazano także garść zdjęć z produkcji:

Według wcześniejszych zapowiedzi serial ma czerpać zarówno z literackiego pierwowzoru, jak i filmu kinowego, a także ma rozwijać przedstawione wcześniej wątki.

Na ekrany zmierzają także inne produkcje oparte na twórczości Stephena Kinga. Ma powstać serial będący ekranizacją „Pana Mercedesa”, a już 8 września 2017 otrzymamy pełnometrażowe „To” z przerażającym Pennywisem. Kręcona jest także „Mroczna wieża” z Matthew McConaugheyem i Idrisem Elbą.

Będziesz oglądać „Mgłę”?

Robert Skowronski
Tagi: Zwiastuny Galeria Mgła