26.03.2018 15:59

Mordercze lamy z kosmosu atakują ludzkość w zwiastunie filmu „Llamageddon”

Nadchodzi plująca wełniana apokalipsa na czterech racicach!

Llamageddon
foto: kadr z filmu Llamageddon

Mogłoby się wydawać, że nie ma bardziej poczciwego zwierzaka niż lama. Po pierwsze już sam jej wygląd potrafi rozczulić. Po drugie nie wchodzi nikomu w drogę. Czasem splunie, ale trzeba zaleźć jej za skórę. W ogólnym rozrachunku na świecie istnieje więcej zwolenników lam niż jej przeciwników. Ale jej kosmiczni kuzyni wcale nie są puchatymi zwierzakami, tylko śmiertelnie niebezpiecznymi potworami, którym w głowie tylko śmierć, pożoga i zniszczenie. Przynajmniej według twórców filmu „Llamageddon”.

„Llamageddon” - najgorszy horror świata?

Trzeba przyznać, że osoby odpowiedzialne za horror o kosmicznych lamach miały naprawdę nietuzinkowy pomysł. Ale w czasach, kiedy można kręcić kinowy film telefonem z wyższej półki, każde marzenie jest na wyciągnięcie ręki. Chociaż film miał premierę w 2015 roku, nie mogliśmy się oprzeć, żeby nie opisać tego niezwykłego zjawiska. „Llamageddon” wpisuje się w kategorię tych filmów, które są tak złe, że aż dobre. Wystarczy spojrzeć na zwiastun!

Lamy strzelające laserami z oczu, niezbyt rozgarnięci nastolatkowie, którzy stają się ofiarami kosmicznych stworów i przemiana w lamołaki powinny wystarczyć, nawet największemu przeciwnikowi absurdalnych horrorów, by zmienił swoje nastawienie, zapomniał o wiecznej powadze i dał się porwać głupiej historii, kiepskiej grze aktorskiej i efektom specjalnym rodem z filmów z lat 90. (i to klasy Z!). 

Trzeba przyznać, że produkcja Howiego Dewina jest pewną nowinką wśród filmów poświęconych śmiercionośnym zwierzętom. W „Llamageddonie” wystąpiły takie gwiazdy kina jak Jacques M. Felin, Pinki Brainweis, L. Lean Burnside, E.B. Buxxner, Richard Cymbals, Leona L. Dandee, Mary Haddilam, Gooch Jesco III, Sunshine Phoenix, John Selmy, Aaron O.O. Shanson, Erin Stacy, Chet Steadman oraz największa z nich lama Luis. Niestety trudno powiedzieć, czy w Polsce można gdzieś obejrzeć to wybitne dzieło kinematografii. A szkoda. Powinno lecieć w każdym kinie. 

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Zwiastuny Horror