22.05.2018 10:09

Mroczny świat „Księgi dżungli” w pierwszym zwiastunie filmu „Mowgli” Andy'ego Serkisa

„Księga dżungli” doczekała się nowej adaptacji filmowej. Tym razem za kamerą stanął Andy Serkis. Do sieci trafił pierwszy zwiastun filmu „Mowgli”. 

Mroczny świat „Księgi dżungli” w pierwszym zwiastunie filmu „Mowgli” Andy'ego Serkisa
foto: kadr z filmu Księga dżungli

„Księga dżungli” to historia, którą na dużym ekranie opowiedziano już kilkanaście razy. Najsłynniejszą wersją jest chyba animacja stworzona przez studio Disneya. W 2016 roku Disney ponownie powołał do życia historię Mowgliego, ale tym razem użyto animacji komputerowej w przypadku zwierząt, natomiast ludzi zagrali żywi aktorzy. Dwa lata po premierze aktorskiej wersji pojawi się kolejny tego typu film na podstawie słynnej książki Rudyarda Kiplinga, tym razem bliższy oryginału. Do sieci trafił pierwszy zwiastun filmu „Mowgli”.

„Mowgli” - pierwszy zwiastun filmu

Adaptację stworzył Andy Serkis - aktor znany z ról Golluma z „Władcy Pierścieni”, Caesara z serii „Planeta małp”, Snoke'a z nowych „Gwiezdnych Wojen” czy Ulyssesa Klawa z „Black Panther”. W „Mowglim” również wystąpi jako jedna z postaci, ale tym razem pełnił też o wiele ważniejszą rolę. Serkis wyreżyserował film. Jak prezentuje się nowa wersja „Księgi dżungli”?

Jak widać, adaptacja Serkisa jest o wiele mroczniejsza, przez co bliższa książce Kiplinga, która w przeciwieństwie do disneyowskich filmów, pokazywała o wiele bardziej prawdziwie królestwo indyjskich zwierząt. W „Mowglim” jest podobnie. W zwiastunie widzimy oczywiście dobrze znane zwierzaki, wykonane za pomocą komputerowych efektów specjalnych, w które wcieliły się prawdziwe gwiazdy Hollywood. Pojawia się niedźwiedź Baloo (Andy Serkis), czarna pantera Bagheera (Christian Bale), wąż Kaa (Kate Blanchet) oraz tygrys Shere Khan (Benedict Cumberbatch). Jako tytułowy bohater wystąpił natomiast Rohan Chand. 

„Mowgli” trafi do polskich kin 19 października 2019 roku.  

Wybierzesz się na film „Mowgli”?

Sergiusz Kurczuk