29.01.2018 17:03

To nie „Altered Carbon” ani „Blade Runner”. Netflix zaprezentował 1. teaser filmu „Mute”

Netflix po raz kolejny sięga po stylistykę neo-noir i cyberpunkową dystopię, by opowiedzieć historię milczącego bohatera.

To nie „Altered Carbon” ani „Blade Runner”. Netflix zaprezentował 1. teaser filmu „Mute”
foto: materiały prasowe

Zniewalający „Blade Runner 2049” z końcem 2017 roku przypomniał o tym, co najlepsze w spokojnych filmach science-fiction nawiązujących do estetyki czarnego kina. Znakomicie utorowało to drogę do sukcesu serialowi „Altered Carbon” i jednocześnie przyczyniło się do ogromnych oczekiwań wobec tej nowej odcinkowej produkcji Netfliksa, która powinna je w dużej mierze zaspokoić. Dlatego, choć serial o Takeshim Kovacsie wciąż jeszcze czeka na premierę, Netflix zapowiedział już kolejną cyberpunkową przygodę milczącego samotnika.

Mowa oczywiście o „Mute”, oryginalnej produkcji Netfliksa, która – obok wspomnianego „Modyfikowanego węgla” – jest jedną z najbardziej wyczekiwanych premier lutego 2018. Tym razem nie będzie to jednak serial, lecz pełnometrażowy film, a główny bohater będzie milczącym samotnikiem nie z wyboru – jak Oficer K czy Takeshi Kovacs – lecz z przymusu. Leo jest bowiem niemy, przez co trudno jest mu nawiązywać kontakty z otoczeniem.

O czym jest film „Mute”?

Akcja filmu osadzona jest w niedalekiej przyszłości w Berlinie. Leo Beiler jest barmanem, który w dzieciństwie padł ofiarą tragicznego wypadku i w efekcie stracił mowę. Jedyną dobrą rzeczą w jego życiu jest związek z piękną Naadirą. Kiedy dziewczyna znika bez śladu, Leo wyrusza na poszukiwania zapuszczając się coraz głębiej w zdominowane przez imigrantów miasto. Dwójka sarkastycznych amerykańskich chirurgów, których spotka na swojej drodze, okaże się jego jedyną opcją na odnalezienie Naadiry.

mute 1 netflix

Pierwszy teaser „Mute” Netfliksa

Na oficjalnym profilu filmu zaprezentowano pierwszy teaser zapowiadający premierę oficjalnego zwiastuna „Mute” na 30 stycznia 2018:

Zapowiada się naprawdę obiecująco, nawet pomimo tego (a może właśnie dlatego), że gdzieś to już widzieliśmy...

blade runner 1
altered carbon 1

Kto gra w „Mute” i kiedy premiera?

W roli głównej wystąpi Alexander Skarsgård („Wielkie kłamstewka”). Partnerować będą mu Paul Rudd i Justin Theroux w rolach chirurgów z USA oraz Seyneb Saleh jako zaginiona dziewczyna. Film wyreżyserował Duncan Jones, twórca „Warcraft: Początek”, który odpowiada również za scenariusz (wraz z Michaelem Robertem Johnsonem i Damonem Peoplesem). Premiera już 23 lutego 2018. Tylko na Netflix.

Natalia Hluzow
Tagi: Blade Runner 2049 Blade Runner Altered Carbon Modyfikowany węgiel Mute