18.10.2018 16:53

Tak zaczęła się wojna narkotykowa w Meksyku! „Narcos: Meksyk” w oficjalnym zwiastunie

Netflix zaprezentował oficjalny zwiastun nadchodzącego serialu „Narcos: Meksyk”, który przenosi akcję z Kolumbii do Meksyku i skupia się na narodzinach słynnego kartelu z Guadalajary.

Narcos: Meksyk
foto: kadr ze zwiastuna "Narcos: Meksyk"

Twórcy „Narcos” postanowili zostawić za sobą Kolumbię i po 3 sezonach serialu przenieść się na zupełnie inne terytoria. „Narcos: Meksyk”, który już niebawem zadebiutuje na platformie Netflix, opowie o początkach wojny narkotykowej w Meksyku i pierwszym tamtejszym baronie narkotykowym, Miguelu Ángelu Féliksie Gallardo, oraz o tropiącym go agencie DEA.

Ponad miesiąc po krótkim teaserze „Narcos: Meksyk”, w sieci pojawił się pełny zwiastun nadchodzącego serialu.

„Narcos: Meksyk” – oficjalny zwiastun

Trailer serialu „Narcos: Meksyk” wprowadza nas w klimat lat 80. XX wieku, kiedy w Meksyku handel narkotykami zaczynał przybierać zorganizowaną formę. Widzimy, jak ambitny i bezwzględny Miguel Ángel Féliks Gallardo, w którego wciela się Diego Luna, zaczyna wyrabiać sobie pozycję, jednoczy przemytników i buduje swoje narkotykowe imperium, podczas gdy agent DEA Kiki Camarena (Michael Peña) rozpoczyna śledztwo w jego sprawie.

„Narcos: Meksyk” pokaże początki współczesnej wojny narkotykowej, powracając do jej meksykańskich korzeni, gdy światek przemytu opierał się na luźnej i niezorganizowanej współpracy poszczególnych plantatorów i handlarzy. Będziemy świadkami narodzin potęgi kartelu z Guadalajary, który w latach 80. XX wieku zbudował Miguel Ángel Féliks Gallardo.

Kiedy premiera „Narcos: Meksyk” na Netflix?

Serial, podobnie jak „Narcos”, jest produkcją Gaumont Television dla Netflix. Producentem wykonawczym i showrunnerem jest Eric Newman. Funkcję producentów wykonawczych pełnią też José Padilha, Doug Miro i Carlo Bernard.

Prócz Diego Luny i Michaela Peñy w serialu wystąpią również: Aaron Staton, Alejandro Edda, Alfonso Dosal, Alyssa Diaz, Clark Freeman, Ernesto Alterio, Fermín Martinez, Fernanda Urrejola, Gerardo Taracena, Gorka Lasaosa, Guillermo Villegas, Horacio Garcia Rojas, Jackie Earle Haley, Joaquín Cosío, José María Yazpik, Lenny Jacobson, Manuel Masalva, Matt Letscher, Tenoch Huerta, Teresa Ruiz, Tessa Ia i Yul Vazquez.

Narcos: Meksyk plakat

Premiera „Narcos: Meksyk” na Netflix odbędzie się 16 listopada 2018 roku.

Natalia Hluzow
Tagi: Zwiastuny Netflix Narcos: Meksyk