02.05.2017 10:16

Naród pod władzą Underwoodów w zwiastunie 5. sezonu „House of Cards”

Frank Underwood wraca do politycznej walki na śmierć i życie. Jeden naród pod władzą Boga? A może jeden naród pod władzą Underwoodów? Zobaczcie zwiastun 5. sezonu „House of Cards”.

Naród pod władzą Underwoodów w zwiastunie 5. sezonu „House of Cards”
foto: kadr z wideo

Widzieliśmy już zdjęcia z kolejnej serii serialu Netfliksa, który powróci z nową dozą odcinków już 30 maja 2017 roku. Przyszła pora na zwiastun, w którym Underwood ponownie wyrasta na przerażającego demiurga, który uważa, że obywatele powinni być wdzięczni za jego sprawowanie władzy, bo są jak bezbronne dzieci.

W piątym sezonie na związku Francisa i Claire Underwoodów, uchodzących do tej pory za największych sojuszników, pojawią się rysy. W głównych rolach w serialu wystąpią oczywiście niezmiennie Kevin Spacey i Robin Wright, nagrodzeni za te kreacje Złotymi Globami. Ponadto w serialu House of Cards występują: Patricia Clarkson, Campbell Scott, Michael Kuelly, Jayne Atkinson, Neve Campbell, Derek Cecil oraz Paul Sparks.

Twórcami 5. sezonu są Melissa James Gibson i Frank Pugliese, producentami wykonawczymi Melissa James Gibson, Frank Pugliese, David Fincher, Daniel Minahan, Kevin Spacey, Joshua Donen, Dana Brunetti, Eric Roth, John Mankiewicz, Robin Wright, Michael Dobbs oraz Andrew Davies. Za produkcję odpowiada Donen/Fincher/Roth oraz Trigger Street Productions, Inc we współpracy z Media Rights Capital dla Netflix.

Zobaczcie zwiastun nowych odcinków „House of Cards”:

Dostępna jest także polska grafika zapowiadająca 5. sezon:

HOC_S5_POL

W produkcję kolejnych epizodów nie będzie już zaangażowany Beau Willimon, twórca serialu, który pożegnał się z „House of Cards” jeszcze z początkiem 2016 roku. Willimon po zakończeniu epizodu z „House of Cards” skupił się na pisaniu autorskiej sztuki.

Jak Ci się podoba zwiastun 5. sezonu „House of Cards”?

Robert Skowronski
Tagi: #House of Cards #Zwiastuny