06.10.2016 12:25

Natalie Portman jako Jackie Kennedy w zapowiedzi filmu

Była pierwsza dama Stanów Zjednoczonych i wdowa po prezydencie Johnie F. Kennedym. Zobaczcie zwiastun „Jackie” z rolą Natalie Portman.

Natalie Portman jako Jackie Kennedy w zapowiedzi filmu
foto: kadr z wideo

Aktorka w dziele chilijskiego reżysera, Pablo Larraina, wcieli się w Jacqueline Kennedy. Na ekranie zobaczymy cztery dni z życia kobiety tuż po zabójstwie jej męża. Trawiona jest ona przez smutek, ale jednocześnie stara się umocnić dziedzictwo jej małżonka. Debiutującemu w Hollywood twórcy udało się wyzbyć odmalowania laurki na cześć Jackie Kennedy. Kreśli dużo bardziej zniuansowany obraz.

W obsadzie oprócz Natalie Portman znaleźli się także: Greta Gerwig, Peter Sarsgaard, Max Casella, Beth Grant, John Carroll Lynch i John Hurt. Jednym z producentów obrazu jest Darren Aronofsky, który współpracował już z Portman przy „Czarnym łabędziu”. Scenariusz napisał zaś Noah Oppenheim odpowiedzialny za teksty do „Więźnia labiryntu” i filmu „Niezgodna: Wierna” - za swoje dzieło do „Jackie” twórca został nagrodzony na festiwalu w Wenecji.

Sam obraz był już pokazywany na wspomnianym Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji, a także na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto. Do regularnej dystrybucji trafi 2 grudnia 2016 roku, a to oznacza, że stanie w wyścigu po Oscary. Zobaczcie zapowiedź „Jackie”:

Larrain opowiedział o misji jaka mu przeświecała przy tworzeniu tego obrazu:

"

Wierzę, że Jackie była kimś bardzo tajemniczym. Prawdopodobnie była najmniej znaną osobą z nieznanych. To było piękne wyzwanie, aby dostać się do tej osoby jako narzędzie do tego wykorzystując kino. Nie sądzę, żeby film dostarczył wszystkich odpowiedzi. Natalie dokonała tego, czego od niej oczekiwaliśmy. Robi to w cudowny sposób na ekranie, ale nie dowiadujemy się w pełni kim była Jackie, bo to po prostu niemożliwe. I to jest piękna rzecz. "

O swojej roli opowiedziała także Natalie Portman:

"

Jest tak wiele rzeczy, z którymi musi sobie radzić w tym samym czasie. Utrata kogoś zawsze prowadzi do kwestionowania wiary. Część duchowa była niesamowita, i niesamowicie było pracować nad tym z Johnem Hurtem. Jest tyle różnych uczuć, przez które przechodzi. Dlatego podejście Pablo jest tak ekscytujące, bo chce uchwycić wiele aspektów. To młoda kobieta. Symbol dla tych ludzi. To też matka, żona, zdradzona żona, osoba starająca się znaleźć ponownie drogę przez życie. "

Zobaczcie plakat filmu:

jac

Pablo Larrain dodał także, że nie będziemy mieli do czynienia z filmem biograficznym. Reżyser wyznał, że poprzez fikcję i kino starał się przedstawić iluzję mówiącą o bólu, pięknie i pragnieniu.

Jak Wam się podoba zapowiedź „Jackie”?

Robert Skowronski
Tagi: #Zwiastuny