30.11.2017 15:31

Nowy superbohater w telewizyjnym świecie DC. Zobacz teasery serialu „Black Lightning”

Arrowverse znowu się powiększa. Niedługo do Supergirl, Flasha i Arrow dołączy Black Lightning. Zobacz teasery nowego serialu stacji The CW.

Nowy superbohater w telewizyjnym świecie DC. Zobacz teasery serialu „Black Lightning”
foto: kadr z serialu Black Lightning

Telewizyjny świat oparty na komiksach DC jest coraz większy. Z roku na rok przybywa produkcji osadzonych w tak zwanym Arrowverse. 10 dni po premierze „Ligi Sprawiedliwości” na antenie stacji The CW zadebiutował crossover „Crisis on Earth-X”, który łączył seriale „The Flash”, „Arrow”, „Supergirl” oraz „Legends of Tommorow”. Niedługo do herosów dołączy nowy kompan - Black Lightning. Kim jest czarnoskóry superbohater.

W serialu poznamy Jeffersona Pierce'a (Cress Williams), który przed laty był superbohaterem znanym jako Black Lightning. Mężczyzna postanowił oddać się życiu rodzinnemu i porzucił maskę, kostium i chwytliwy pseudonim. Jednak nieoczekiwane wydarzenia sprawiają, że Pierce decyduje się ponownie walczyć z przestępczością na ulicach swojego miasta jako superheros. Jak wpłynie to na jego żonę oraz dwie córki? W sieci pojawiły się dwa krótkie teasery nowego serialu. 

W pierwszym poznajemy Jefferson Pierce - mężczyznę, który kilka lat temu przestał być herosem. W drugim stajemy oko w oko z superbohaterem, gotowym użyć swojej władzy nad elektrycznością, by pokonać złoczyńców. 

Black Lightning #10

Komiksowa wersja tej postaci zadebiutowała w roku 1977 na łamach własnej serii. Urodził się z mocą kontrolowania elektryczności. Postanawia wykorzystać swoje zdolności, by bronić dzielnicy, w której się wychował przed rozprzestrzeniającymi się przestępcami. Black Lightning jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych czarnoskórych herosów w komiksowym uniwersum DC.

Nowy serial The CW zobaczymy już 16 stycznia 2018 roku. 

Czy będziesz oglądać serial „Black Lightning”?

Sergiusz Kurczuk