21.12.2017 15:02

Nowy trailer „Wszystkich pieniędzy świata” – już bez Kevina Spacey’a

W związku z aferą dotyczącą molestowania seksualnego, Spacey został usunięty nie tylko z „House of Cards”, ale też z najnowszego filmu Ridley’a Scotta.

Nowy trailer „Wszystkich pieniędzy świata” – już bez Kevina Spacey’a
foto: kadry z wideo

Kiedy w październiku 2017 roku świat obiegła informacja na temat molestowania nastoletniego chłopca, jakiego miał dopuścić się w przeszłości przez Kevin Spacey, aktor stracił angaż w wielu produkcjach. Fanów najbardziej dotknęła informacja o zwolnieniu Spacey’a z „House of Cards”, jednak aktora spotkało o wiele więcej przykrych konsekwencji. Jedną z nich było usunięcie go z obsady filmu „Wszystkie pieniądze świata” i to w momencie, kiedy wszystkie sceny z jego udziałem zostały już nakręcone i powstał nawet zwiastun, który możecie zobaczyć poniżej:

Zarówno Ridley Scott, jak i aktorzy byli jednak zgodni, by Spacey’a w filmie zastąpić. Do tego stopnia, że Michelle Williams i Mark Walhberg zgodzili się zagrać za darmo w 22 scenach, które trzeba było zrealizować ponownie z nowym aktorem. Wybór padł na Christophera Plummera, co ostatecznie wyszło filmowi na dobre, gdyż – niezależnie od całej afery wokół Kevina Spacey’a – starszy i bardziej dystyngowany aktor do roli Jeana Paula Getty’ego po prostu lepiej pasuje. Nowy trailer z Plummerem zamiast Spacey’a prezentuje się następująco:

„Wszystkie pieniądze świata” to oparta na faktach historia porwania wnuka Jeana Paula Getty’ego sfilmowana przez Ridleya Scotta, twórcę „Blade Runnera”, „Gladiatora” i „Obcego”. Gdy grupa nieznanych sprawców porywa ukochanego wnuka miliardera i żąda wielomilionowego okupu, Getty odmawia zapłacenia choćby dolara. Zrozpaczona matka porwanego, Gail, robi wszystko, by skłonić teścia do zmiany zdania, ale bez skutku. Czas ucieka, a porywacze zaczynają tracić cierpliwość. Życie chłopca wisi na włosku i nic nie wskazuje na to, że uda się jeszcze zapobiec tragedii. Wtedy do drzwi Gail puka tajemniczy mężczyzna twierdząc, że jest wysłannikiem Jean Paula Getty’ego, specjalizującym się w sprawach „nie do rozwiązania”…

W głównych rolach (obecnie) zobaczymy Christophera Plummera, Michelle Williams i Marka Walhberga. Film trafi na ekrany polskich kin 26 stycznia 2018 roku.

Natalia Hluzow
Tagi: Kevin Spacey Christopher Plummer Wszystkie pieniądze świata