16.05.2017 10:13

Ogromne mrówki w akcji w zwiastunie „It Came From the Desert”

Szykuje się niemała gratka dla fanów horrorów z wielkimi owadami. Filmowa adaptacja gry z końca lat 80. doczekała pierwszego trailera. Zobaczcie zabójcze mrówki. 

Ogromne mrówki w akcji w zwiastunie „It Came From the Desert”
foto: kadr z filmu

Reżyser Marko Mäkilaakso kończy pracę nad „It Came From the Desert”, filmie o gigantycznych mrówkach zainspirowanych grą o tym samym tytule z 1989 roku, która sama w sobie czerpała pełnymi garściami z takich dziełek jak „Imperium mrówek” z 1977 czy „One!” z 1954 roku. Zobaczcie pierwszy zwiastun:

Fiński twórca znany z horroru zombie „War of the Dead” z 2011 roku przy swojej adaptacji współpracował z Roger! Pictures oraz Cinemaware, czyli twórcami oryginalnej gry, która trafiła na Amigę i MS-DOS. Za scenariusz odpowiedzialni są Trent Haaga, Mäkilaakso oraz Hank Woon Jr.

W grze geolog Dr. Greg Bradley wyruszył do małej mieściny w Nevadzie w latach 50., aby zbadać miejsce, gdzie spadł meteoryt. Ku swojej grozie odkrywa, że promieniowanie meteorytu powiększyło lokalną populację mrówek do gigantycznych rozmiarów. Jednak nikt nie bierze go na poważnie. Obawiając się, że owady niedługo zaczną się rozmnażać, walczy z czasem, aby wymyślić plan powstrzymania ich przed pożarciem świata.

Na ile film pozostanie wierny fabule gry, tego jeszcze nie wiemy, ale z tego, co możemy zobaczyć na zwiastunie, to akcja filmu odbywa się w czasach współczesnych. Sam ton zajawki sugeruje, że poza typową jatką, pojawią się także akcenty komediowe. Ostatnimi czasy częściej widzieliśmy wielkie pająki na ekranie („Atak pająków” i „Pająk gigant”), aniżeli najbardziej pracowite owady na świecie, ale „It Came From the Desert” być może zapowiada lekką zmianę. 

Kamil Dachnij
Tagi: #Zwiastuny