06.07.2017 10:17

Patrick Stewart jako Kupa w zwiastunie „Emotki. Film”

W sieci pojawiła się nowa zapowiedź animacji, w której wyróżniono rolę jednego z najbardziej charakterystycznych bohaterów. 

Patrick Stewart jako Kupa w zwiastunie „Emotki. Film”
foto: kadr z filmu

Pomysł na film z emotikonami musiał prędzej czy później stał się rzeczywistością. I nie ukrywajmy, że animacja przedstawia pewne możliwości, jeśli chodzi o humor sytuacyjny. A w przypadku emotki Kupy, można wręcz powiedzieć, że toaletowy. Głosu tej postaci użycza sam Patrick Stewart, co zdecydowanie można uznać za najdziwniejszą rolę filmową w jego karierze. Po tym, jak prawdopodobnie ostatni raz zagrał Charlesa Xaviera w „Loganie”, Stewart postawił na luźniejsze klimaty i z nowej zapowiedzi możemy wywnioskować, że odnalazł się w nich bez większego problemu.   

„Emotki. Film” opowiada o życiu emotikonów w telefonie Alexa (Jake T. Austin), młodego chłopaka, który próbuje wysłać minkę „meh” koleżance z klasy. Bohater nie ma pojęcia, że na jego ruch niecierpliwie czeka niezliczona ilość emotek. W Textopolis każda z emocji posiada tylko jeden wyraz twarzy, pomijając Gene’a (T.J. Miller), który ma możliwość wyrażenia dosłownie każdego uczucia. Z tego powodu bohater zawsze odstawał od swoich rówieśników. Postanawia zmienić ten stan rzeczy, wyruszając wraz ze swoim przyjacielem Hi-5 (James Corden) oraz łamaczką kodów Jailbreak (Anna Faris) w podróż do kodu źródłowego telefonu. Po drodze czekają ich szalone przygody w świecie przeróżnych aplikacji jak Candy Crush.

Reżyserem animowanej komedii jest Anthony Leondis, mający na koncie m.in. takie bajki jak „Lilo i Stich 2: Mały feler Sticha” oraz „Igor”. Producentem filmu jest za to Michelle Raimo Kouyate, odpowiedzialna za „Kota w butach” oraz „Poradnik pozytywnego myślenia”. W obsadzie głosowej znajdziemy również Jennifer Coolidge jako Mary Meh, Mayę Rudolph jako Smiler, Sofię Vergarę jako Flamencę i Christinę Aguilerę jako Akiko Glitter. Premiera obrazu odbędzie się 13 października 2017 roku

Kamil Dachnij
Tagi: Emotki Zwiastuny