30.08.2018 19:14

Nowy zwiastun filmu „Pierwszy człowiek” okrzykniętego „pięknie zrobionym kinem z doskonałą rolą Goslinga”

Najnowszy film Damiena Chazelle'a z Ryanem Goslingiem w roli głównej już niebawem trafi do kin. Zobacz drugi oficjalny zwiastun filmu „Pierwszy człowiek” o lądowaniu Neila Armstronga na Księżycu.

Pierwszy człowiek plakat
foto: kadr ze zwiastuna filmu "Pierwszy człowiek"

Na fali wspólnego sukcesu w postaci obsypanego Oscarami „La La Landu”  Damien Chazelle i Ryan Gosling ponownie połączyli siły. Tym razem jednak nie skupili się na jazzie i marzeniach o sławie, lecz na historycznej misji NASA, której rezultatem było pierwsze lądowanie człowieka na Księżycu.

Ryan Gosling First Man

„Pierwszy człowiek” to opowieść o życiu Neila Armstronga w latach 1961-1969, która powstała na podstawie książki Jamesa R. Hansena – „First Man: The Life of Neil A. Armstrong”. Damien Chazelle w swoim filmie starał się ukazać nie tylko samą misję, ale także trud, wyrzeczenia i poświęcenia, które wiązały się z jedną z najbardziej niebezpiecznych wypraw w historii świata. Reakcje, z jakimi spotkał się podczas Festiwalu Filmowego w Wenecji, sugerują, że misja Chazelle’a została wykonana perfekcyjnie.

First Man cast and director

„Pierwszy człowiek” – nowy zwiastun filmu

Najnowsze dzieło Damiena Chazelle'a z Ryanem Goslingiem w roli głównej spotkało się z trwającymi kilka minut owacjami podczas festiwalu w Wenecji. Krytycy chwalą reżysera za oszczędny styl, klaustrofobiczną atmosferę oddającą klimat panujący na pokładzie statku kosmicznego oraz ludzki aspekt historii o ikonicznej postaci. Portal Screen International podsumował „Pierwszego człowieka” słowami: „Pięknie zrobione kino z doskonałą rolą Ryana Goslinga”.

Polscy widzowie na premierę filmu będą musieli poczekać jeszcze ponad miesiąc, jednak by umilić oczekiwanie – Universal Pictures udostępniło drugi zwiastun „Pierwszego człowieka”:

W obsadzie filmu, prócz Goslinga, znaleźli się: Claire Foy jako żona Armstronga, Corey Stoll jako Buzz Aldrin, Lukas Haas jako Michael Collins, a także Shea Whigham jako Gus Grissom, Pablo Schreiber jako Jim Lovell, Kyle Chandler jako Deke Slayton oraz Jason Clarke jako Edward Higgins White.

„Pierwszy człowiek” – kiedy premiera?

Światowa premiera „Pierwszego człowieka” odbyła się podczas otwarcia Festiwalu Filmowego w Wenecji. Film trafi do polskich kin 19 października 2018.

Natalia Hluzow
Tagi: News Zwiastuny Ryan Gosling First Man