26.07.2018 12:43

Pojawił się zwiastun „Reign of the Supermen”, czyli sequela „The Death of Superman”

Po tytułowej śmierci Supermana, świat jest pogrążony w żałobie. Na ratunek ruszają mu czterej różni bohaterowie i każdy z nich chce udowodnić swoją wartość.

Reign of the Supermen
foto: kadr z wideo

W piątek 20 lipca 2018 roku odbyła się premiera animowanego filmu DC „The Death of Superman”, który został oparty o komiks z 1992 roku. Jak można wywnioskować po tytule produkcji, Superman umiera w walce z Doomsdayem, a świat pogrąża się w żałobie. Jednak ktoś musi zająć miejsce głównego obrońcy świata.

Do rywalizacji o miano Supermana stają 4 postaci: Superboy, Eradicator, Steel oraz Cyborg Superman. Każdy z nich posiada jedną z cech, która charakteryzowała Człowieka ze Stali, ale żaden z nich nie potrafi go w pełni zastąpić:

Czterech Supermanów w nowym filmie DC

Na temat produkcji wypowiedział się scenarzysta obydwóch filmów, Tim Sheridan, który stwierdził, że obydwa filmy są ze sobą mocno powiązane - jeden z nich opowiada o tym, jak tracimy bohaterów, a drugi o tym, w jaki sposób kreujemy herosów:

"

Superman jest symbolem nadziei i pod koniec „The Death of Superman” ta nadzieja jest stracona. Mieliśmy okazję wziąć oryginał i nieco go podkręcić, zwiększyć stawkę, więc to zagrożenie jest większe niż kiedykolwiek wcześniej. „The Death of Superman” jest o tym, w jaki sposób niszczymy swoich bohaterów, a „Reign of the Supermen” o tym, jak ich kreujemy. Obydwa wiele o nas mówią. Czy brak Supermana oznacza brak nadziei? Wydaje mi się, że tego się dowiemy w filmie. "

O filmach wypowiedział się również drugi scenarzysta, Jim Krieg, który pokrótce opisał postaci, które będą walczyły o tytuł Supermana:

"

Superboy jest Supermanem wychowanym przez Kardashianów. John Henry Iron, czyli Steel, reprezentuje ludzką stronę Supermana, a Eradicator jest symbolem jego kryptońskiego pochodzenia. Natomiast Cyborg Superman jest po prostu niesamowicie silny. "

Reign of the Supermen - kiedy premiera?

„The Death of Superman” pojawiło się w lipcu 2018 roku na Blu Ray, DVD oraz w sprzedaży cyfrowej. Na początku 2019 roku do sprzedaży trafi zaś druga część produkcji, zatytułowana „Reign of the Supermen”, która opowie o świecie po śmierci Człowieka ze Stali. Niestety, nie znamy dokładnej daty premiery filmu.

Kamil Kacperski
Tagi: Zwiastuny Superman DC Comics