22.06.2017 09:23

Poleje się krew - zwiastun 7. sezonu „Gry o tron”

Fanów „Gry o tron” nie trzeba przekonywać do oczekiwania na 7. sezon. Gdyby jednak znalazł się ktoś z wątpliwościami to zwiastun serialu powinien je rozwiać.

Poleje się krew - zwiastun 7. sezonu „Gry o tron”
foto: kadr z wideo

Udostępniony został 2. trailer 7. serii „Gry o tron”, a w nim... to czego można się było spodziewać - zapowiedź wielkiego starcia, które rozegra się na przestrzeni nadchodzących siedmiu odcinków. Pierwszy z nich zadebiutuje 16 lipca 2017 roku.

HBO, podobnie zresztą jak i wcześniej, dba w tym roku, aby do sieci nie przedostały się żadne spoilery dotyczące 7. sezonu. Jak stacja chce to osiągnąć? Krytycy nie zostaną zaopatrzeni w tzw. screenery nowych odcinków, czyli linki z premierowymi epizodami. Skąd taka decyzja? Przed premierą 5. sezonu w internecie pojawiły się 4 nowe odcinki przed oficjalną premierą. HBO nauczone doświadczeniem konsekwentnie odmawia recenzentom ich, jak mogłoby się wydawać, przywileju.

Poprzednia seria zakończyła się w momencie, w którym Daenerys wraz ze swoimi smokami i potężną armią ruszyła w końcu prosto ku Westeros, gdzie z Żelaznego Tronu zaczęła panować Cersei, po tym jak żadne z jej dzieci nie zostało przy życiu. Nocny Król zmierza z armią Białych Wędrowców na południe. Wojna wisi w powietrzu. Teraz czekamy na rozwinięcie konfliktu:

Poznaliśmy długość poszczególnych odcinków, które złożą się na 7. sezon. Serial HBO nie miał jeszcze tak długich epizodów:

  • Odcinek 1: 59 minut    
  • Odcinek 2: 59 minut    
  • Odcinek 3: 63 minuty    
  • Odcinek 4: 50 minut    
  • Odcinek 5: 59 minut    
  • Odcinek 6: 71 minut    
  • Odcinek 7: 81 minut

Emilia Clarke, serialowa Daenerys, opowiedziała o przyszłości swojej postaci:

"

Na razie, podobnie jak ona, patrzę na przyszłość optymistycznie. Oczywiście Daenerys będzie musiała skorzystać z pomocy. Chyba zawsze wiedziała, co robi, ale rzeczywistość nawet dla niej stanie się przerażająca. Jej po prostu chodzi o to, by odcisnąć na tym świecie swoje piętno. "

Scenariusz pierwszego epizodu z 7. serii dostarczył David Hill, Bryan Cogman zajmie się drugim epizodem, zaś kolejne cztery napiszą Weiss i Benioff. Nowe odcinki „Gry o tron” będą reżyserowane przez Alana Taylora, Jeremy'ego Podeswę, Marka Myloda, a także Matta Shakmana, który nie był wcześniej związany z serią.

„Gra o tron” zakończy się wraz z 8. sezonem. Jednak HBO zapowiedziało, że powstanie pięć spin-offów serialu. Informację potwierdził sam George R.R. Martin.

Jak Ci się podoba zwiastun 7. sezonu „Gry o tron”?

Robert Skowronski
Tagi: Zwiastuny Gra o tron Seriale Gra o tron: sezon 7