19.12.2017 14:23

Punki kontra reszta świata w zwiastunie niezależnego thrillera „Bomb City”

„Bomb City” to film oparty na prawdziwych wydarzeniach, do których doszło w w Amarillo w Teksasie w 1997 roku. Historia dotyczy morderstwa punka Briana Deneke. W sieci pojawił się zwiastun thrillera. 

Punki kontra reszta świata w zwiastunie niezależnego thrillera „Bomb City”
foto: materiały promocyjne

Tytuł filmu Jamesona Brooksa nawiązuje do pewnego miejsca w mieście Amarillo w Teksasie. To właśnie tam w 1997 roku doszło do tragedii, o której opowiada „Bomb City”. Historia skupia się na młodym punkuBrianie Deneke. Chłopak odznacza się od reszty społeczeństwa wyglądem i na zabój kocha ostre granie. Akceptuje go jedynie miejscowa załoga, z którą chodzi na koncerty. Jak na punka przystało, zakłada też własną kapelę. Niestety dochodzi do starcia z miejscowymi osiłkami, którzy przegrali szkolny mecz. Sportowcy postanawiają się wyżyć na grupie fanów punk rocka. Wywiązuje się zażarta uliczna walka, która na zawsze odmieni oblicze Amarillo.

W sieci pojawił się plakat oraz zwiastun filmu.

Bomb City

W główną rolę wcielił się Dave Davis. Oprócz niego w niezależnej produkcji wystąpią: Glenn Morshower, Logan Huffman, Lorelei Linklater, Eddie Hassell, Henry Knotts, Maemae Renfrow, Dominic Ryan Gabriel, Luke Shelton, Cody Cates oraz gościnnie Marilyn Manson. Film jest pełnometrażowym debiutem Brooksa, który do spółki z Sheldonem Chickiem napisał również scenariusz. Oto oficjalny opis fabuły „Bomb City”: 

"

Zima 1997 roku. Amarill w Teksasie. Brian Deneke słynie z zielonego irokeza i niesamowitej pasji do punkowej muzyki. Urządza punkowe imprezy z przyjaciółmi w miejscu spotkań znanym jako „Bomb City”. Brian wraz ze swoimi kolegami odrzuca konformizm konserwatywnej kultury, który ich otacza. Radykalny wygląd sprowadza na nich społeczną nietolerancję społeczności, szczególnie Cody'ego Catesa - licealnego sportowca, który należy do grupy zwanej „white-hatters”. Po przegranym meczu Cody i kilku innych członków paczki wpada na kilku punków. Konflikt zaognia się i przeradza w serię wrogich potyczek pomiędzy dwoma grupami, kończąc się pewnego wieczoru przerażającą i brutalną uliczną bójką. Noc wkrótce przejdzie do historii, jako jeden z najbardziej kontrowersyjnych przejawów zbrodni nienawiści w nowoczesnej kulturze amerykańskiej. Oparte na prawdziwej historii.  "

Film „Bomb City” miał swoją premierę na festiwalu Dallas Film Festival w roku 2017. Pokazywano go również na Tallgrass Film Festival. Historię Briana Deneke będzie można zobaczyć na wybranych platformach VOD od 9 lutego 2018 roku. 

Sergiusz Kurczuk
Tagi: #Marilyn Manson #Zwiastuny