29.03.2017 11:45

Rooney Mara nawiedzona przez Caseya Afflecka w zwiastunie „A Ghost Story”

Najnowsza produkcja twórcy filmu „Mój przyjaciel smok” doczekała się pierwszej zapowiedzi. Obejrzyjcie trailer „A Ghost Story”.

Rooney Mara nawiedzona przez Caseya Afflecka w zwiastunie „A Ghost Story”
foto: kadr z wideo

Sposobów na opowiadanie historii o duchach jest wiele. Można pojechać po całości z grozą i koszmarem, jak Tobe Hooper w swoim klasycznym „Duchu” z 1982 roku, a można uderzyć w bardziej melodramatyczne rejony. Przykładem tej drugiej sytuacji byłoby „Uwierz w ducha” z Patrickiem Swayze i Demi Moore.

Zdaje się, że właśnie w takie klimaty będzie uderzać „A Ghost Story” w reżyserii Davida Lowery'ego. Film zdążył już zebrać bardzo przychylne recenzje na festiwalu Sundance, w których krytycy chwalili jego kameralne podejście, zaprzeczające ogranym konwencjom znanym z horrorów.

Jak w tej historii poradzą sobie Rooney Mara i Casey Affleck? Dowiecie się z poniższego zwiastuna:

Gwiazda „Dziewczyny z tatuażem” wcieli się w postać M, która przeżywa żałobę po śmierci męża. C zginął w wypadku samochodowym, ale powraca do ukochanej jako duch skryty pod prześcieradłem. Praktycznie cała akcja filmu ma się rozgrywać na terenie jednego domu w Teksasie.

Reżyser przyznał, że od jakiegoś czasu nie myśli już o swoim obrazie - przynajmniej odkąd skończył promować go na festiwalach.

"

Nie czytam żadnych recenzji, ani komentarzy na jego temat. A już na pewno go nie oglądam. Mój związek z nim skończył się na tym, że jestem bardzo wdzięczny za to, iż było mi dane go zrealizować. Jestem szczęśliwy, że powstał i przepełnia mnie duma wobec tego, co osiągnęliśmy. Cieszę się, że każdy go może obejrzeć i jeszcze szczęśliwszy, że niektórym osobom się naprawdę podoba. Ale nie mogę już o nim myśleć, bo oszaleję. "

Premiera „A Ghost Story” w Stanach Zjednoczonych przewidziana jest na 7 lipca 2017 roku. Zanim film dotrze do Polski, możemy zobaczyć Caseya Afflecka - zdobywcę Oscara za pierwszoplanową rolę w „Manchester by the Sea” - w „Psach mafii” u boku Woody'ego Harrelsona, Kate Winslet i Gal Gadot.

Jak Ci się podoba zwiastun „A Ghost Story”?

Jakub Gańko
Tagi: Zwiastuny