05.11.2019 12:16

Samuel L. Jackson i Anthony Mackie w zwiastunie filmu "The Banker"

Platforma Apple Tv+ zaprezentowała pierwszy zwiastun filmu "The Banker", w którym wystąpili gwiazdorzy Marvela - Samuel L. Jackson i Anthony Mackie.

The Banker
foto: kadr z filmu The Banker

Już niedługo światło dzienne ujrzy film "The Banker" - produkcja oparta na faktach ukazująca niesamowitą historię kilku ludzi, którzy postanowili walczyć z niesprawiedliwością społeczną w amerykańskim społeczeństwie lat 50. XX wieku. Jak prezentuje się zwiastun "The Banker"?

"The Banker" - zwiastun filmu Apple Tv+

Akcja dzieje się w połowie ubiegłego wieku w Stanach Zjednoczonych. Głównymi bohaterami są dwaj afroamerykańscy przedsiębiorcy - Bernard Garrett (Anthony Mackie) oraz Joe Morris (Samuel L. Jackson). Wspólnymi siłami postanawiają rozprawić się z ograniczeniami dotyczącymi koloru skóry, które uniemożliwiają im w realizacji marzeń i rozwijaniu własnego biznesu. Omijają przeszkody, angażując młodego figuranta Matta Steinera (Nicholas Hoult). Chociaż kompletnie nie zna się na sprzedaży nieruchomości, ma jedną cechę, która sprawia, że w ówczesnym społeczeństwie jest traktowany poważniej niż dwóch czarnoskórych mężczyzn - jest biały.

Wkrótce Steiner staje na czele interesu Morrisa i Garretta. Wszystko dzięki szkoleniu, którego udzielają mu sprytni przedsiębiorcy. Sami udają dozorcę i kierowcę, kierując finansowym imperium zza kulis. Niestety wkrótce ich sekret wychodzi na jaw, a w całą sprawę angażuje się FBI.

Samuel L. Jackson
Samuel L. Jackson
Przeczytaj także Samuel L. Jackson zagra ojca Chrisa Rocka w nowej wersji horroru "Piła"

Reżyserem filmu "The Banker" jest George Nolfi znany z takich filmów jak "Ocean’s Twelve: Dogrywka" czy "Ultimatum Bourne’a". Za scenariusz odpowiadają Nicole R. Levy, David Lewis Smith, Stan Younger oraz sam reżyser.

Tom Hanks i Steven Spielberg
Tom Hanks i Steven Spielberg
Przeczytaj także Tom Hanks i Steven Spielberg stworzą kontynuację "Kompanii braci" dla Apple TV

"The Banker" - kiedy premiera?

W rolach głównych wystąpiły dwie gwiazdy filmów Marvela. To pierwsze ekranowe spotkanie Samuela L. Jacksona i Anthony'ego Mackiego od czasów "Avengers: Endgame". W pozostałych rolach wystąpili gwiazda serii "X-Men" Nicholas Hoult oraz znana z "Bajera z Bel-Air" i "Agenta XXL" Nia Long. Produkcja trafi na ekrany amerykańskich kin już 6 grudnia 2019 roku. "The Banker" na platformie Apple Tv+ będzie dostępna w styczniu 2020.

Apple TV+
Apple TV+
Przeczytaj także Apple TV+ - konkurencja dla Netfliksa

Zobacz też: Anthony Mackie: "Myślałem, że Dave Bautista zabił Toma Hollanda na planie Avengers: Endgame"

Tagi: Zwiastuny Apple Samuel L. Jackson Marvel