11.09.2018 12:21

Siostra He-Mana powraca w zwiastunie nowego serialu Netfliksa

Serwis Netflix zaprezentował pierwszą zapowiedź serialu „She-Ra and the Princesses of Power”, opowiadającego o walecznej siostrze He-Mana. 

Siostra He-Mana powraca w zwiastunie nowego serialu Netfliksa
foto: kadr z serialu She-Ra and the Princesses of Power

Swego czasu He-Man był niezwykle popularnym serialem animowanym. Główny bohater,który był uosobieniem męskości, bojowy tygrys, stworek z innego wymiaru Orko oraz przerażający Szkieletor należeli do ulubionych postaci niejednego dzieciaka, wychowującego się u schyłku XX wieku. Od lat trwają prace nad filmową wersją przygód He-Mana, zatytułowaną „Masters of the Universe” (o filmie z 1987 roku nie ma sensu wspominać). Zanim jednak zobaczymy kinową produkcję, serwis Netflix zaprezentuje serial o siostrze księcia Adama. W sieci pojawił się pierwszy zwiastun serialu „She-Ra and the Princesses of Power”.

„She-Ra and the Princesses of Power” - zwiastun serialu Netflix

Uprzedzamy od razu krzyki oburzonych, którzy będą zarzucać poprawność polityczną i „nazifeminizm” twórcom nowej animacji Netfliksa. She-Ra zadebiutowała w roku 1985 we własnym serialu. Księżniczka Adora była siostrą Adama, która podobnie jak przyszły władca Eterniii, potrafiła powołać się na potęgę Posępnego Czerepu, by zyskać niesamowitą moc. Jej głównym przeciwnikiem był Hordak, który porwał ją w dzieciństwie do świata znanego jako Etheria. 

Netflix wspólnie z DreamWorks postanowił odświeżyć jedną z ikon lat 80. i stworzył reboot spin-offu „He-Mana”. Jak prezentuje się pierwsza zapowiedź serialu „She-Ra and the Princesses of Power”?

Jak widać, nowe przygody She-Ry będą się znacznie różnić od dawnego serialu. Świadczy o tym nie tylko zupełnie inny styl animacji i kreska rysowanych postaci, ale również tytuł. W oryginale brzmiał on „She-Ra: Princess of Power”. Nowa nazwa wskazuje, że Adora nie będzie jedyną księżniczką, która przeistoczy się w potężną wojowniczkę. W zwiastunie widzimy metamorfozę Adory. Nie zabrakło też słynnego okrzyku towarzyszącego przemianie. W tle słyszymy też prawdopodobnie głos Czarodziejki, która strzegła potęgo Posępnego Czerepu. 

„She-Ra and the Princesses of Power” - kiedy premiera?

Jakie przygody przeżyje nowa wersja She-Ry? Dowiemy się za jakiś czas. Premiera serialu „She-Ra and the Princesses of Power” została zaplanowana na 16 listopada 2018 roku. 

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Zwiastuny Netflix