18.03.2016 16:55

Starcie ludzi i orków w spocie filmu „Warcraft: Początek”

Ekranizacja popularnej gry komputerowej typu RTS trafi do kin. Studio Legendary udostępniło kolejną zapowiedź filmu „Warcraft: Początek”.

Starcie ludzi i orków w spocie filmu „Warcraft: Początek”
foto: kadr z wideo

Obraz, którego reżyserem jest Duncan Jones opowie o konflikcie pomiędzy dwoma królestwami w świecie Azerothu. Jedno z nich zasiedlone jest przez ludzi (Przymierze), inne przez orków (Horda). Przymierze walczy o zachowanie porządku i bezpieczeństwa. Horda zabiega zaś o to, żeby zdobywać nowe tereny w celu ochrony własnego gatunku. Otwiera się portal, który doprowadza do starcia obu armii.

W obsadzie zobaczymy takich aktorów jak Ben Foster, Daniel Wu, Clancy Brown, Travis Fimmel czy Paula Patton. Za scenariusz odpowiedzialny jest sam reżyser oraz Charles Leavitt. Obraz trafi do kin w Polsce 10 czerwca 2016 roku. Dystrybutor zapowiada emocjonujące widowisko pełne fajerwerków, czy też iskier lecących z obijających się o siebie ostrz mieczy:

"

Tak zaczyna się spektakularna saga potęgi i poświęcenia, w której wojna ma wiele twarzy, a każdy walczy w imię czegoś. "

Ben Foster opowiedział o postaci o imieniu Medivha, w którą wciela się w „Warcraft: Początek”:

"

To potężny mag, który bronił swoich ludzi przed ciemnymi siłami, aż w jego krainie nastał pokój. Potem zrobił sobie przerwę, a w filmie poznajemy go, gdy przyjaciele znów proszą go o pomoc. Medivh musi wziąć sprawy w swoje ręce i ruszyć do boju. Nie będę postacią animowaną komputerowo. Aczkolwiek widziałem już, na jakim poziomie stoi technika performance capture w tym filmie - to będzie kawał świetnej zabawy w 3D.  "

Przekonajmy się o tej widowiskowości, o której mówił Foster poprzez rozszerzony telewizyjny spot filmu „Warcraft: Początek”:

Dominic Cooper, aktor występujący w ekranizacji gry, wyznał, że celem filmu jest przedstawienie uniwersalnej historii, z którą widzowie będą się mogli utożsamić:

"

Podstawą jest dla nas bardzo ludzka historia. Jest bardzo niewiele osób, które stawiają czoło plemionom i rozmaitym problemom świata, który pokazujemy. Ludzkość zrujnowała swoje ziemie i musi znaleźć nowe terytorium, ryzykując wrogość innych ras. Jeśli uda nam się odszukać takie aspekty historii, z którymi widz może się utożsamić, to uda nam się stworzyć wartościową opowieść. "

Jak Wam się podoba nowa zapowiedź filmu „Warcraft: Początek”?

Robert Skowronski
Tagi: Warcraft Zwiastuny