13.11.2017 10:23

Steampunkowy Batman kontra Kuba Rozpruwacz w zwiastunie animacji „Gotham by Gaslight”

Czasy wiktoriańskie, steampunk, Kuba Rozpruwacz i Batman? To wszystko, a nawet więcej zobaczycie w filmie animowanym „Batman: Gotham by Gaslight”. W sieci pojawił się pierwszy zwiastun najnowszej produkcji Warner Bros. i DC. 

Steampunkowy Batman kontra Kuba Rozpruwacz w zwiastunie animacji „Gotham by Gaslight”
foto: kadr z filmu Batman: Gotham by Gaslight

Popularność Batmana nie zna granic. Nawet czas nie jest w stanie powstrzymać chęci ochrony mieszkańców Gotham City przed szalonymi przestępcami. W najnowszej animacji od Warner Bros. i DC zobaczymy bowiem przygody Bruce'a Wayne'a osadzone w czasach wiktoriańskich. W filmie „Batman: Gotham by Gaslight” pojawia się Gotham City sprzed ponad wieku, w którym również działa Mroczny Rycerz. Chociaż epoka się różni, w filmie znajdziemy wiele elementów znanych z tradycyjnych historii o Batmanie. Wayne jest bogaczem, zatrudnia kamerdynera Alfreda i posiada kostium, przypominających współczesny odpowiednik. To jednak nie koniec zbieżności. W filmie zobaczymy również Selinę Kyle, inspektora Gordona, batsygnał, motocykl, a nawet pistolet z liną i hakiem. Jednak przeciwnikiem Batmana nie będzie żaden z ze złoczyńców znanych z komiksów i filmów. 

Produkcja przeznaczona jest dla osób dorosłych. Nic dziwnego, skoro głównym przeciwnikiem Batmana jest mordujący bezbronne kobiety Kuba Rozpruwacz. Sam pomysł na film nie jest niczym nowym. W 1989 roku powstał jedno-numerowy komiks o tym samym tytule, co nowa animacja Warner Bros., w której poznajemy Mrocznego Rycerza z alternatywnej linii czasowej. Autorami powieści graficznej „Batman: Gotham by Gaslight” byli scenarzysta Brian Augustyn i znany z serii „Hellboy” rysownik Mike Mignola

Reżyserem ekranizacji jest Sam Liu, który stworzył film na podstawie scenariusza Jamesa Kriega. W roli głównej nie usłyszymy niestety Kevina Conroya, który słynie z dubbingu Wayne'a/Batmana. W superherosa wcielił się Bruce Greenwood, który grał już tę postać w filmach „Batman: Under the Red Hood” i „Young Justice”. W pozostałych rolach wystąpili Jennifer Carpenter jako Selina Kyle oraz Anthony Head jako Alfred. Premiera na Blu-Ray i DVD już w roku 2018.  

Jak podoba Ci się „Batman: Gotham by Gas Light”?

Sergiusz Kurczuk
Tagi: #Batman #Zwiastuny