08.08.2018 13:05

„Tabaluga” powraca jako film. Zobacz pierwszy zwiastun

W sieci ukazał się zwiastun filmu „Tabaluga”. Jak prezentuje się odświeżona wersja przygód zielonego smoka?

„Tabaluga” powraca jako film. Zobacz pierwszy zwiastun
foto: kadr z serialu Tabaluga

Każdy, kto wychowywał się w latach 90., na pewno pamięta serial animowany „Tabaluga”. Tytułowy bohater był małym zielonym smokiem, który wraz z grupą przyjaciół walczył ze złym bałwanem Arktosem - władcą krainy o nazwie Lodolandia. Niemiecko-australijska animacja doczekała się 3. sezonów i filmu pełnometrażowego Tabaluga i Leo” z 2004 roku. Po ponad dekadzie prezerwy Tabaluga powróci w odświeżonej wersji. W sieci ukazał się pierwszy zwiastun filmu o zielonym smoku. 

„Tabaluga” - zwiastun filmu pełnometrażowego

Twórcy często odświeżają animacje, które cieszą się uznaniem wśród widzów. Odwołują się do sentymentu dorosłych odbiorców, dzięki czemu trafiają do ich dzieci. Wystarczy podać przykłady takich produkcji jak serial „Pszczółka Maja” czy seria filmów o Smerfach. Do tego grona dołączy niebawem Tabaluga po liftingu. Jak prezentuje się trailer filmu? 

Niestety zapowiedź ukazała się jedynie w języku niemieckim. Za film odpowiedzialny jest niemiecki oddział Columbia Pictures oraz Sony. Reżyserem produkcji został Sven Unterwaldt Jr., a głosu tytułowemu bohaterowi użyczył Wincent Weiss. Fani oryginalnej wersji mogą być niepocieszeni, ponieważ „Tabaluga” będzie prawdopodobnie rebootem całej historii. Zmieni się również charakter animacji. Zamiast rysunków zobaczymy komputerową grafikę 3D.

„Tabaluga” - kiedy premiera filmu?

Tabaluga

W zwiastunie pojawiają się Tabaluga, Arktos i prawdopodobnie pingwin Jakub, ale na próżno szukać takich postaci jak króliczka Milunia, kret Grzebcio czy Puchacz Uchu. Wygląda na to, że zabraknie też Tyriona - zmarłego ojca Tabalugi, który kontaktował się z synem za pomocą snów. W filmie przybranym rodzicem smoka będzie kruk, który znajdzie opuszczone smocze jajo. Smok trafi do krainy Arktosa i po drodze pozna lodową dziewczynkę o imieniu Lilli. Nie podano jednak szczegółów fabuły ani nie zdradzono, kiedy nowy „Tabaluga” trafi do polskich kin. W niemieckich multipleksach zadebiutuje 6 grudnia 2018 roku. 

Co sądzisz o nowym Tabaludze?

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Zwiastuny